Blog

Gıdı Toparlama İşlemi Nedir?

Blog
Gıdı Toparlama İşlemi Nedir?
Haziran 13, 2022

Gıdı bölgesi zaman içerisinde sarkmaya başlayabilir. Esasen bu çok normal bir durumdur. Genetik birçok neden, sık sık kilo almak ve vermek, yaş alma gibi sebeplerin sonucunda rastlanan yağ fazlalığı, çizgilenme ve sarkma gibi problemleri oluşturuyor. Bütün bunların yanı sıra yerçekimi durumu bile gıdı bölgenizin sarkma düzeyini daha da tetikleyebilmektedir. Bu yazıda konuya dair detayları görebilirsiniz.

Kişilerde genç yaşlarda genetik sebeplere bağlı biçimde gıdı sorunu nadiren görülür. Fakat ilerleyen yaşlarda gıdı sarkması kaçınılmaz bir hal alabilmektedir. Çünkü otuz beş yaş sonrasında kolajen düzeyi azalmaya başlıyor ve cilt elastik olma özelliğinin büyük bir kısmını kaybediyor. Bahsi geçen bütün faktörler bir araya geldiği zaman mutsuzluğa neden olan ve can sıkan gıdı sorunu meydana geliyor.

Sağlıklı ve son derece genç görünüme sahip olan bir yüz her zaman netliğini yitirmemiş yüz olarak bilinir. Gıdı kısmında meydana gelen sarkma, yağlanma ve çizgilenme gibi sorunlar ise yüzde bulunan netliği silebilir. Fakat artık yüksek teknolojinin sağladığı olanaklarla problemin boyutuna ve bireyin özelliklerine uygun halde tedavi yöntemleri ile gıdı görünümünü azaltmak mümkün olmaktadır.

Bu kısımda söylemek istediğimiz bir şey daha var; bu tür durumlarda bütünleşik bir tedavi uygulanmalıdır. Boyun, gıdı ve yüz gibi alanlardaki sorunlara tamamen aynı esnada çözüm bulunması en iyisi olacaktır. Gıdı sorununuzla vedalaşmaya hazır olun. Çünkü artık bu tür sorunları çözüme ulaştıracak birçok farklı uygulama var. O halde detaylara geçelim…

Hi-Fu Odaklanmış Fokus Özelliğine Sahip Ultrason ile Gıdı Toparlama İşlemi

Hi-Fu yani odaklanmış ve yüksek yoğunluğa sahip ses dalgası teknolojisi; deri altında dilenen derinlik boyutunda etki veren bir ultra sound sistemi olmaktadır. Bahsi geçen enerji deri altında yer alan dokuyu yüksek ısılara çıkarıp kontrollü olarak nokta biçiminde yanık bölgeler meydana getirir. Derinin yüzeyinde herhangi bir tesir yapmadan doğrudan istenen derinlikte bulunan hedeflere nokta atışı gönderilmiş olunur. Cilt yenileme ve deri sarkması gibi durumlar bu teknolojinin en net alanlarıdır.

Bu gaye ile de tüm suratta, en fazla alın kısmında, yanak, boyun, göz kapağı ve dekolte bölgelerinde meydana gelen sarkma durumları için aktif olarak kullanılmaktadır. Gıdı bölgesinin toparlanması için de genelde bu uygulamanın kullanıldığını görmeniz kesinlikle mümkündür. Genel olarak 1 seansta başarılı sonuç veren bu yöntem, eğer istenirse birkaç ay içerisinde tekrarlanabilmektedir. Öteki gençleştirme uygulamalarıyla da güvenli şekilde hayata geçirilir. Bu konuda herhangi bir şüphe olmasın.

Derinin dış kısmında herhangi bir tesir yapmaması sebebiyle herkes bu yöntemi sosyal yaşamını aksatmadığı için yaptırır. Genel manada basit bir lokal anesteziyle beraber rahatça yapılan kırk beş dakikalık uygulama sonrasında titiz davranmanız gereken herhangi bir hassas durum da olmayacaktır. Uygulamanın en net sonucu ise üçüncü ay itibarıyla görülmektedir. Sabırlı olmalı ve düzenli bir biçimde Hi-Fu uygulamasını yaptırmalısınız. Sonucundan memnun kalacağınız ise aşikardır.

Fractora (Odaklanmış Radyo Frekans Uygulaması) ile Gıdı Toparlama İşlemi

Fractora uygulaması; kişinin yüzünde meydana gelen kırışıklıkların görünümünün azaltılması, yüz biçiminde yaşlanmaya bağlı biçimde gelişen sarkmaları yavaşlatma ve cilde olduğundan daha genç bir görünüm katmak gibi nedenlerle alakalı olarak cildi yeniden yapılandıran cihazlı bir güzellik uygulamasıdır. Bahsi geçen bu önemli uygulama daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Bu önemli güzellik uygulamasında cilt katmanlarının her birine de kontrollü bir biçimde enerji yollanır ve kişiselleştirilen fraksiyonel enerjiyle beraber kırışıklık, leke, elastikiyetin belli bir kısmının yitirilmiş olması, akne izleri gibi birden fazla cilt problemi giderilmiş olur. Bu uygulamada; türlü derinlik, enerji seviyesi ve yoğunluğu gibi durumlar ayarlanmaktadır. Ama neden?

Tüm bu ayrıntıların ayarlanma nedeni; dekolte, yüz, boyun, kol, bacak ve gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmaları daha kısa bir sürede iyileştirmek içindir. Fractora’da radyo frekansla beraber cildin alt bölgelerinde meydana getirilen kontrollü tahribat durumunun iyileşme seviyesini yükseltmek için PRP, mezoterapi gibi birçok uygulama da beraberinde yapılmaktadır.

Seans sayısının kaç olacağı ise tamamen kişinin cildine ve bünyesine bağlı olarak değişecek, güncellenecektir. Genel olarak dört ila altı seans arasında tüm işlem tamamlanmış olur. Uygulama yedi ila on gün aralıklarla tekrarlanır. Ağrı ya da acı vermez. Konforlu hissettirir. Etkisi de anında görülmeye başlanır.

Kontrollü tahribat verilen cildin alt kısımlarında artmakta olan kolajen üretimi sayesinde cilt bir anda gençleşmeye başlar. Uygulama yapıldıktan sonra yüzde kızarma, morluk ve kabuklanma gibi durumlar çok az görülür. Ayrıca bu uygulamayı yaptırdığınız zaman yaşamınıza herhangi şekilde ara vermek zorunda kalmazsınız. Günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebileceğinizi bilmelisiniz.

Forma Odaklı Radyo Frekans Uygulaması ile Gıdı Toparlama İşlemi

Forma odaklı radyo frekans uygulaması son derece gelişmiş ve teknolojik bir güzellik uygulamasıdır. Herhangi bir bireyin cildinin alt katmanlarında yer alan kolajen lif yapıları cihazın çalışma prosedürüne uygun halde kontrollü şekilde ısıtılmaya başlanır. Bu biçimde cildin altında bulunan zayıflayan, boyu uzayan ve gitgide incelen kolajen dokular yeniden diriltilir. Böylece kırışıklıklar geçmeye başlayacaktır.

Isıyı anında gören fibroblast adlı deri altı doku hücreleri uyarılmaktadır. Bunun neticesinde ise yeni bir kolajen doku meydana getirilir. Forma odaklı radyo frekans güzellik uygulaması neticesinde yüz yeniden net bir biçim kazanır, kırışıklıklar da böylece tamamen azalmış olur. Uygulamanın yapılmış olduğu bölgede cilt zaman içerisinde gerginleşmeye başlar. Elastikiyeti de artacaktır.

Ortaya çok daha nemli, gergin ve son derece net bir görünüm çıkacaktır. Uygulamanın verdiği etkiler ise doku iyileşme süreci devam ettiği sürece kendini gösterecektir. Bunun sonucunda da daha genç bir yüze sahip olursunuz. Gıdınız da tamamen toparlanacak demektir. Harika değil mi? Bu uygulama sadece gıdıda değil; boyun, dekolte, vücut ve ellerde de aktif olarak kullanılır.

V Lift Uygulaması ile Gıdı Toparlama İşlemi

Herhangi bir manada yan etkisi bulunmayan bu işlemde anestezik kremlerin yardımıyla acı hissi tamamen azaltılır. Genel olarak örümcek ağı adıyla da bilinen bir işlem çeşididir diyebiliriz. Bu uygulamada kullanılan iplikler kişinin cildi tarafından en az altı en fazla sekiz aydan itibaren emilmeye başlanır. İplikler erise bile çevrelerindeki kolajen arttırıcı uyarılar sürecektir. 

Cilt hemen hemen 1.5-2 sene süresince sağlıklı ve genç görünümünü korur. İp sayısı ise uygulamanın gerçekleştirileceği kısma göre netleştirilen bir durum olmaktadır. Gıdı toparlamada net sonuç alınan bir uygulama olduğunu belirtmekte fayda var. Bu uygulama öteki güzellik uygulamalarıyla beraber de yapılır. Aralıklı halde tekrar edilmesi daha mantıklıdır.

İplikler yerlerine konulduktan sonra asla hissedilmez. Cildin dış kısmından da herhangi bir biçimde görünmemektedirler. Uygulamadan sonra ödem meydana gelebilir. Tesiri on beş gün içerisinde anlamaya başlarsınız fakat en net etkiyi birkaç ayda görmeniz mümkün hale gelir. Bu denli etkili halde olan bir uygulamayı yaptırmak sizi çok keyifli hissettirecektir. Fakat böyle işlemleri her daim alanında uzman olan birine yaptırmanızı öneriyoruz.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *