Kirpik Lifting

Kirpik Lifting

Kirpik Lifting
Rezervasyon Yap Hizmet Fiyatı: 2 TL
Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Aleyna Gülten Beauty

Kirpik Lifting

Bazı zamanlar kirpiklere ne kadar fazla rimel uygulaması yapılırsa yapılsın istenilen kıvır kıvır görünümü elde etmek imkansız olabilir. Bunu yapmak adına kullanılan kirpik kıvırma aletleri olsa bile kullanımdan sonra kirpikler birkaç saatte yeniden düşük görünümüne döner. Bu da herkesin canını sıkan bir görüntü olur. Elbette bunun yanı sıra maskaranın yoğun sürülmesi nedeniyle yapışık duran kirpikler de üzücüdür. Kısacası sağlıklı kirpiklere ulaşmak için sabırlı olmak ve belli bir süre araştırma yapmak gerekebilir.

Kirpik Lifting Hakkında Önemli Bilgiler

Son günlerin en popüler kalıcı makyaj uygulaması olan kirpik lifting işlemi, kirpiklerin uzunca bir süre boyunca kıvrık görünmesini sağlamaktadır. Harika bir trenddir. Güzellik merkezlerinde uygulaması yapılan yarı kalıcı kirpik lifting işlemi sayesinde birkaç ay süresince harika kirpiklere sahip olabilirsiniz. Çekici bir bakışınız olsun istiyorsanız kesinlikle bu uygulamayı siz de yaptırmalısınız. Bunun yanı sıra bu işlemi yaptırınca göz makyajı yapmak dahi istemeyeceksiniz; çünkü gözleriniz muhteşem bir biçim kazanmış olacak. İddialı bakışlar elde etmenin en güzel yolu kesinlikle kirpik lifting olacaktır.

Kirpik Lifting Uygulamasının İncelikleri

Kirpiklerin her bir kısmının kökten uca kadar kıvrılıp kaldırıldığı kirpik lifting uygulamasının asıl amacı; birkaç ay süresince kirpiklerin daha kıvrık ve uzun formda görünmesini sağlamak olmalıdır. Kimyasal türde yer alan bazı ürünlerin de aktif halde yer aldığı bu kalıcı makyaj uygulaması son senelerde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda da son derece güvenilir olduğu bilinmektedir.

İpek kirpik uygulamasının tam zıddı olarak ekleme işlemi uygulanmayan, yalnızca kişinin kendi kirpikleri ile gerçekleştirilen bu temel işlem esasen kirpikler için keratin bakımı olarak da isimlendirilmektedir. Peki kirpik lifting tam olarak nasıl yapılır? Bu işleme dair bütün detayları öğrenmek önemli bir husus mudur? Her bir soruyu ve cevabını sizler için derledik.

Kirpik Lifting Hakkında

Birden fazla özel malzemesi bulunan ve bahsi geçen malzemelerle uygulanan kirpik lifting işleminin birkaç farklı aşaması vardır. İşlem ise hemen hemen 1 saat kadar sürecektir. Güzellik uzmanı olan birey, gözünüzün büyüklüğüne bağlı olarak silikon kıvama sahip bir pedi göz kapağınız ve kirpiklerinizin tam orta kısmına sabitleyecektir. Bahsi geçen tüm pedler genel olarak S, M ve L şeklinde bedenlerde olur.

Kirpik boyutunuz ise göz kapak genişliğinize uygun halde seçilecektir. Daha sonra ise kirpikler bu pedin üstüne doğru teker teker taranır ve sabitlenmeye başlanır. Kirpiklerin çapraz formda olmaması ve birbirine yapışık hale gelmemesi adına türlü aletlerden yardım alınarak birer birer ayırma işlemi uygulanır. Bahsi geçen kıvrık yapıyı sağlam hale getirmek adına özel solüsyon kullanılır, bu önemlidir.

Bu kısımda gözlerin üst bölgesine bir streç film konur, bu işlem birkaç dakika boyunca devam eder. Ardından da farklı bir solüsyonla duruma müdahale edilir ve bekleme sonrasında kirpiklere boyama işlemi uygulanabilir. Bu işlemler çoğu zaman kirpik uç bölgelerinin daha açık renge sahip olması nedeniyle yapılmaktadır. Bunun sonucunda çok daha uzun bir kirpik görünümü meydana getirilir.

En son adım olması açısından da keratin uygulaması gerçekleştirilir ve bir zaman daha bekleme sürecinin geçmesinden sonra pedler çıkarılır. Güzellik uzmanı birey de kirpikleri temiz suyla bol bol durular. Bakım yağı uygulaması yapılarak işlem en rahat biçimde tamamlanmış olur. Peki kirpik lifting işleminin kalıcılık süreci tam olarak nasıl ilerlemektedir? Haydi hep beraber öğrenelim.

Kişinin kullanımına ve kirpik boyutuna bağlı biçimde kalıcılık durumu her türlü değişen bir işlem olan kirpik lifting, genel olarak iki aya yakın bir süre kadar kalıcı haldedir. Bazı kişilerde 1 ayda bozulan bu uygulama bazı kişilerde de 3 ay bile kalıcı hale gelebilecektir. Yani her şey aslında tamamen yapı meselesi olmaktadır. Kirpik liftingin inceliklerini öğrendikten sonra bu işlemi yaptırmanız mantıklıdır. Bu şekilde daha bilinçli olacağınızı bilmelisiniz. Her şey yolunda gidecektir. 

Kirpik lifting işlemi hiçbir zaman can yakan bir boyutta değildir. Tam aksine kişiyi dinlendiren bir yapısı vardır. Gözler tamamen kapatılır ve özel solüsyonlarla kirpikler birer birer taranmaya başlanır. Herhangi bir anlamda acı duyulmaz. Sadece ufacık bir ihtimalle beraber gözlerde hafif bir acıma meydana gelebilir; bu da hemen hemen herkesin dayanabileceği kadarlık bir acıdır. O nedenle hiç şüpheniz olmasın, her zaman gönül rahatlığı ile kirpik lifting işlemlerinizi yaptırabileceğinizi bilmelisiniz. 

Kirpik lifting işlemini yaptırmadan evvel dikkatli olunması gereken bazı kurallar olduğunu söylemek istedik. Kişinin göz kısmının ve kirpiklerinin temiz halde olması hayli önemlidir. İşleme gitmeden evvel göz makyajı geceden temizlenmelidir; bunun önemi son derece büyüktür. Bunun yanı sıra şayet lens kullanılıyorsa kesinlikle lensler gözden işlem öncesinde çıkarılmalıdır. Kirpiklere temas eden solüsyonlar da gözü yakabilecek haldedir; bunu da hiçbir zaman hiçbir biçimde unutmamak gerekir.

Esasen tepeden tırnağa güvenilir olarak bilinen bu temel uygulamayı yaptırmaya gitmeden evvel kişi alerjik bir bünyeye sahip haldeyse işlemi yaptırma konusunda bir kez daha sağlıklı şekilde düşünmelidir. Ayrıca bu önemli unsuru güzellik uzmanlarına sorular sorarak daha da detaylandırmak mümkündür. Kirpiklerde bir anda dökülmenin başlaması ve kopmalar bu işlemde sık karşılaşılan ayrıntılar değildir.

Fakat kişilerin gideceği yeri araştırması çok ama çok önemli bir kıstas olarak dikkat çeker. Kirpik liftingin en mühim bölümü doğru halde uygulanıp doğru ürünlerle işlenmesidir. Gerisi en güzel şekilde gelecektir. Kirpik lifting işleminden sonra yirmi dört saatlik bir süre kadar göz makyajı yapmamak gerekmektedir. Maskara da kullanılmamalı, kirpiklere herhangi bir biçimde su bile temas etmemelidir.

Bunun yanı sıra birkaç gün boyunca uyuyacağınız zaman yüz üstü pozisyonda uyumamalısınız. Yüz üstü uyursanız eğer kirpikleriniz uzun bir zaman boyunca baskı görür ve bu da kirpik lifting etkisini tamamen kaybetmenize bile neden olabilir. Sadece kirpik lifting işlemi yaptırınca değil her zaman kirpiklerinize değer vermeli, uyku pozisyonunuzu bile buna göre en iyi biçimde belirlemelisiniz.

Unutmayın ki kirpikler bakışların daha çekici ve net olmasını sağlayan unsurlardan en önemlisidir. Kirpiklerinize düzenli olarak bakım yaptığınız zaman çok daha hoş bir görünüme sahip olacağınızı bilmelisiniz. Tabii bu işlemi alanında uzman hale gelmiş olan bir firmaya yaptırmanız en mantıklısı olacaktır. Aksi halde alanında uzman hale gelmemiş bir firma sizi hizmet açısından memnun etmez. 

Her zaman memnun kalmak ve kıvrık kirpiklere sahip olmak için uzman bir firmayı seçmeniz gerekeceğini hiçbir zaman unutmamalısınız. Bu bir süreçtir ve daima sizin huzurlu olacağınız bir şekilde sonlanmalıdır. Uzman bir güzellik merkezinde bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilir, havalı kirpiklerinizle beraber çevrenize merhaba diyebilirsiniz. Harika değil mi? 

Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Kişinin kullanımına ve kirpik boyutuna bağlı biçimde kalıcılık durumu her türlü değişen bir işlem olan kirpik lifting, genel olarak iki aya yakın bir süre kadar kalıcı haldedir. Bazı kişilerde 1 ayda bozulan bu uygulama bazı kişilerde de 3 ay bile kalıcı hale gelebilecektir.

Instagram

Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Kirpik Lifting, Aleyna Gülten Beauty Tuzla