Yosun Peeling

Yosun Peeling

Yosun Peeling
Rezervasyon Yap Hizmet Fiyatı: 0 TL
Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Aleyna Gülten Beauty

YosunPeeling

Yosun Peeling ile Cilde Sağlıklı Bir Dokunuş

Yosun peeling cildi yenileme, temizleme ve nemlendirme konusunda etkili olan bir cilt bakım yöntemidir. Cildin gençleşmesini sağlayan yosun peelingi, içeriğindeki doğal antioksidanlarla beraber bütün cilt problemlerini ortadan kaldırır. Doğru ve düzenli bir uygulama sayesinde arzulanan cilt yapısına kısa zamanda ulaşılabilir. Her yaş grubuna, cinsiyete ve cilt türüne hitap eden bu uygulama hakkında bilinmesi gereken diğer detaylar rehberimizde yer alır. Gelin birlikte, yosun peeling hakkında tüm detaylara bakalım!

Yosun Peeling Nedir?

Yosun peeling, içinde yer alan gerçek mineralli alg yosunları ile cilde yapılan derin bir işlemdir. Doğal bir içeriğe sahip olan yosun peelingin kontrollü bir biçimde uygulanması oldukça önemlidir. Söz konusu peeling cilt yüzeyinde bulunan akne, leke, gözenek ve çukur gibi sorunları orradan kaldırır.

Yosun peeling yalnızca cilt katmanına etki etmez. Aynı zamanda cildin alt katmanında bulunan ve akneye veya lekeye sebep olarak etkenleri de baskılar. Uygulama esnasında cilt yüzeyi üstünde açılan mikro delikler, kullanılan tedavi ürünleri ile cildin alt katmanına kadar inebilir.

İşlem protokolü içinde yer alan ürün sıralaması kişinin cildinde gençleştirici, leke tedavi edici ve sivilce kurutucu bir görev üstlenir. Bu sayede cildin en alt katmanından itibaren onarmaya başlar. Kısa bir zaman sonra ciltte iyileşme ve yenilenme gibi birtakım olumlu sonuçlar meydana gelir. Bu sayede yosun peeling nedir sorusuna detaylı bir yanıt verilmiş olur.

Yosun Peeling Etki Alanları

Yosun peeling cildi yenileme, onarma ve gençleştirme konusunda etkili bir yöntemdir. Cildin derinlerine etki eden bu işlem ile kısa zamanda gözle görülür fark yaratılır. Birbirinden farklı içeriklerde üretilen yosun peelingleri aşamalı olarak kişiye uygulanır. Bu uygulama tamamen kişinin cilt türüne, problemine ve ihtiyacına göre değişiklik gösterir.

Yosun peeling etki ettiği cilt problemleri aşağıdaki gibidir:

 • Yağlı ciltler
 • Kuru ciltler
 • Hassas ciltler
 • Güneş lekeleri
 • Roza hastalığı
 • Kırışık ve sarkmış ciltler
 • Renk –ton eşitsizliği
 • Pigmentasyon ve yaşlılık Lekeleri
 • Genişlemiş gözenek ve yara izleri
 • Akne ve aknenin neden olduğu lekeler
 • Nem dengesini yitirmiş ciltler
 • Bölgesel kararmalar (Koltuk altı, genital bölge vb.)
 • Epilasyon yanıklarından dolayı oluşan Lekeler
 • Yanlış işlemlerden dolayı bozulan ciltler
 • Yanlış kozmetik ürün kullanımından ötürü incelmiş ciltler

Söz konusu maddelerden birine veya birkaçına sahip olan insanlar, yosun peeling ile istediği cilt görünümüne ulaşabilir. Alanında uzman kimseler tarafından yaptırılan kaliteli ve sağlıklı yosun peeling uygulaması kısa süre de etki eder.

Yosun Peeling Cilde Faydaları

Cilt bakım yöntemlerinden biri olan yosun peeling, cildin temizlenmesi ve onarılması konusunda oldukça etkili bir işlemdir. Cilt üzerinde yosunların olduğu bir jel uygulaması sayesinde ölü hücreler ve kirler büyük oranda temizlenir. Yosun peeling yöntemi ile cilt parlak, sağlıklı, pürüzsüz ve lekesiz bir görünüme sahip olur. Bununla beraber ciltteki sivilceler ve siyah noktalar minimize edilir. Yosun peeling faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Yosun peelingin diğer faydaları:

 • Yosun peeling cilt lekelerinin giderilmesinde ve oluşumunun önlenmesi konusunda etkilidir.
 • Cildin derinlerine kadar etki eden yosun peeling cilt bariyerini onarır.
 • Cilt tonunu eşitleyerek parlak ve pürüzsüz görünüme ulaştırır.
 • Akne, sivilce ve siyah nokta gibi lekelerin giderilmesine olanak tanır.
 • Yosun peeling kırışıklık, ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerini giderir.
 • Pütürlü, pul pul dökülen ve kuru olan cildi nemlendirerek elastikiyetini arttırır.
 • Gözenek tıkanıklığı ve toksin birikimi gösteren ciltleri derinlemesine temizler.
 • Cilt bariyerini güçlendirerek bağışıklığını arttırmaya yardımcı olur.

Yosun peeling alanında uzman ve tecrübeli kimselere yaptırıldığında birçok fayda sağlar. Bu faydalar doğrudan olabileceği gibi dolaylı yollardan da olabilir. Yani cilde katkı sağlamasının yanı sıra kişinin hem ruhsal hem de bedenen fayda görmesine de yardımcı olur. O nedenle cilt problemi yaşayan insanlara mutlaka yosun peeling yaptırılması önerilir.

Anti-aging için Yosun Peeling

Yosun peeling uygulaması cildi sıkılaştırma ve nemlendirme konusunda oldukça etkilidir. Cildi derinlerine etki ederek birçok hücreyi iyileştiren yosun peeling, yaşlılık belirtilerinin yavaşlanmasına olanak tanır. Bu sayede kırışıklıklara karşı savaşarak cildin hücre dönüşümünü büyük ölçüde iyileştirir.

Yosun peeling ile cilt elastikiyeti yeniden kazanır. Aynı zamanda cildin nemliliği artarak yağlı görünümü ve durumu giderilir. Sağlıklı ve taze bir cilt ise yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını olabildiğince azaltır. Bu sayede kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi problemlerle karşılaşılmaz.

Cilt Lekelerini Gidermek için Yosun Peeling

Cilt lekeleri her insanın muzdarip olduğu konulardan biridir. Koyu kahverengi lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri ve kararmaları gibi birtakım lekeler, yosun peeling aracılığı ile giderilebilir. Yosun peeling, ideal sayıda ve doğru şekilde uygulandığında koyu renkli lekelerin görünümünü önemli oranda azaltır.

Yosun peeling uygulaması cilt hiper pigmentasyonu önler. Bununla beraber yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt kararmalarında da gözle görülür bir azalma olur. Cildin pürüzsüz olmasını sağlayarak yüksek çözünürlüklü bir parlaklık, netlik ve canlılık ortaya koyar.

Ciltte Derinlemesine Temizlik için Yosun Peeling

Yosun peeling yöntemi gözenek tıkanıklığı ve toksik birikimi gösteren ciltleri derinlemesine temizler. İçeriğine yer alan doğal bileşenler gözenekleri inceltmek ve cilt tıkanıklığını giderme konusunda bir numaradır. Antioksidan içerik maddeleri, ciltteki serbest radikal hasarını nötralize etmeye yardımcı olur.

Yosun peeling hidrasyonu arttırırken cildin tahriş olmasını en aza indirir. Bunun yanı sıra, cilt bariyer fonksiyonunu büyük ölçüde güçlendirir. Aynı zamanda yağ üretimini düzenleyerek cildin bağışıklığının artmasına yardımcı olur.

Yosun Peeling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vitamin ve mineraller bakımından zengin olan yosun peeling kişinin cilt problemine, türüne ve ihtiyacına bağlı olarak uygulanır. Cildi derinlemesine temizleyen ve toksinlerden arındıran bu uygulamanın sıklığı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Her cilt tipine uyumlu olan yosun maskesi yağlı ve sivilceli ciltler tarafından hafta da 1 kez uygulanmalıdır. Kuru cilde sahip olan insanların ise, 10 gün bir uygulatması doğru olur. Öte yandan hassas cilde sahip olan insanlar yosun peeling uygulamasını 15 günde bir yaptırmalıdır. Uzman ve tecrübeli insanların önerisi ile bu süreler kısaltılabileceği gibi uzun da tutulabilir. O nedenle yosun peeling yaptıranlar ve uzman önerisi ile karar verilmesi mühimdir.

Yosun peeling fiyatları cilt problemine, ihtiyacına ve uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Profesyonel yosun peeling uygulaması için seans başına bir fiyatlandırma yapılır. Uzmanın önerisine göre belirli sayı ve aralıkta yapılan yosun peeling uygulaması fiyatları değişebilir. 2023 yosun peeling uygulaması için net bir fiyattan bahsedilmemekle beraber iletişime geçilmesi önerilir.

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Yosun peeling yöntemi gözenek tıkanıklığı ve toksik birikimi gösteren ciltleri derinlemesine temizler. İçeriğine yer alan doğal bileşenler gözenekleri inceltmek ve cilt tıkanıklığını giderme konusunda bir numaradır. Antioksidan içerik maddeleri, ciltteki serbest radikal hasarını nötralize etmeye yardımcı olur.

Instagram

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Diğer Hizmetler

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Microblading Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Pudralama Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Hydrafacial Paket Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Kalıcı Eyeliner Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Mezoterapi   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Yosun Peeling, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
G5 Masajı Randevu

Aleyna Gülten Beauty