Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi
Rezervasyon Yap Hizmet Fiyatı: 0 TL
Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi

Mezoterapi kelimesini son zamanlarda sık duymuş olabilirsiniz. Bu aslında migren ve fıtık gibi ağrı verici hastalıkların tedavisinde kullanılan tıbbi bir uygulamadır. Estetik evreninde yaşanan gelişmelerle beraber mezoterapi uygulamasının cilt gençleştirme etkisi olduğu da görüldü. Mezoterapi uygulaması tam bir yaşlılık karşıtı uygulama olarak kendini göstermeye başladı.

Şayet siz de cildinizde meydana gelen kırışıklık, sarkma ve lekelenme gibi durumların önüne geçmek istiyorsanız bu uygulamayı dilediğiniz an yaptırabilirsiniz. Peki ama bu işlem sizin için uygun mudur? Hangi ayrıntıları içerir? Olmazsa olmaz unsurları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. İşte dikkatinizi çekecek o ayrıntılar…

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi kelimesinin anlamına bir göz atarak başlangıç yapalım istiyoruz. Latince dilinde “meso” kelimesi orta, “terapi” sözcüğü ise tedavi manasına gelir. Sonuç olarak mezoterapi kelimesinin manası orta deri tedavisi demektir. Bugüne baktığımız zaman ise mezoterapi yüz kısmını gençleştirme amacı ile gerçekleştirilen bir güzellik uygulamasıdır. Bu uygulamayı face lifting olarak da düşünebilirsiniz.

Yaşlanmanın bir neticesi olarak ciltte sarkma ve kırışmaların meydana gelmesi hayli normal bir durumdur. Bireyden bireye yaşlılık belirtilerinin değiştiğini görebilirsiniz. Son derece kuru bir cilt tipine sahip olan bireyler yaş ilerledikçe cilt kırışıklıklarıyla mücadele etmeye başlar. Yağlı türdeki ciltlerdeyse yoğun formda bir kırışıklık durumu bulunmaz. Fakat kırışma olmadan sarkma gerçekleşebilmektedir.

Bu yüzden cilt tipiniz fark etmeksizin yaşlılık karşıtı bakım rutinlerini tekrarlamalısınız. Mezoterapi uygulamasıysa yaşlılık belirtilerinin kendini gösterdiği an itibarıyla tavsiye edilmektedir. Yüz mezoterapisi sayesinde kendinizi çok daha genç hissedebilirsiniz. Böylece tamamen konforlu bir süreç geçirmiş olacağınızı da bilmelisiniz. Peki ama yüz mezoterapisi tam olarak nedir? Neyi ifade etmektedir?

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi işlemi için ilk olarak cilde anestezi etkisi olan bir krem sürülür. Yirmi dakika sonra ise mezoterapi iğneleri cilde enjekte edilmeye başlanır. Yaşlılık karşıtı ve mezolifting tesirine sahip içerikler ufak uçlu iğnelerle beraber derinin orta katmanına gönderilmektedir. Şayet dudakların üzerinde yoğun düzeyde kırışmalar meydana gelmişse dudak mezoterapisiyle beraber bu sorun tamamen çözülecektir.

Mezoterapi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yüz mezoterapisi, cilt yüzeyini daha genç hale getirmek ve bunun yanı sıra sıkılaştırmak adına yapılan bir anti-aging işlemi olmaktadır. Güneş ışığına maruz kalmak, çevresel etmenler, yaşlanma durumu ve kolajen dokusunu yitirme gibi durumlar birleşince meydana gelen kırışmalar ve sarkmalar kendini daha da belli etmeye başlar. Yüz mezoterapisinde antioksidan, hyaluronik asit, vitamin, amino asit ve mineral barındıran ilaçlar birbiriyle karıştırılıp cilt altına enjeksiyon yapılır. Bu işlemde kullanılan ilaç dozu azdır.

Bu yüzden de bahsi geçen ilaçlar cilt üzerinde alerji olasılığı meydana getirmez. Az evvel söylediğimiz içeriklerin asıl gayesi ciltteki kırışıklıkların belirginlik düzeyini azaltmaktır. Mezolifting yani yüz mezoterapisi uygulamasında aktif görev alan tüm ilaçlar cildin elastin lif ve kolajen üretimini hızlandırır. Böylece cilt kendi kendini iyileştirme evresine başlangıç yapacak demektir. Yüz bölgesindeki tüm hücrelerin yenilenmesini temel gaye edinen bu ilaç içerikleriyle beraber cildiniz daha parlak olacaktır.

Yüz mezoterapisi yaptıran kişiler en net sonuç için iki ila dört hafta aralıklarla beraber beş seans mezoterapi yaptırmalıdır. Akabinde ise mezoterapi uygulamasının verdiği neticeyi korumak adına üç ayda bir tekrardan bu uygulama yaptırılmalıdır. Elbette yüz mezoterapisi fiyatlarını öğrenerek bu işlemlere girişebilirsiniz. Her güzellik merkezinde fiyat durumu birbirinden farklı şekilde ilerlemektedir.

Gebelik, güneşe maruz kalma, yaşlılık ve akneler yüzde lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Yüz lekelerinin tedavisini sağlamak adına leke mezoterapisi işlemi yaptırabilirsiniz. Leke mezoterapisi uygulamasında kullanılan ilaçların içeriği cilt renk tonunu açmayı temel hedef edinen türdendir. Leke mezoterapisi uygulamasında cilt altına iğneli mezoterapi yapılır. Bu biraz can yakabilir fakat aşırı derecede fazla acı veren bir durum olmadığını da belirtmek isteriz.

Lekelerden tamamıyla kurtulmak adına dört ila altı seans süresince leke mezoterapisi yaptırmanız kafidir. Yaz mevsiminde leke mezoterapisi yaptırmanızı tavsiye etmeyiz. Şayet yaz mevsiminde bu uygulamayı yaptırmak konusunda kararlıysanız mutlaka 50 faktörlük bir güneş kremi kullanmalısınız. Bu şekilde cildinizi en üst düzeyde koruyabilmiş olacağınızı bilmelisiniz. Güneş kreminizi her daim bilinen markalardan seçmeye özen göstermelisiniz. 

İğneli mezoterapi uygulamasını yaptırmaktan kaçınanlardansanız iğnesiz mezoterapi işlemi yaptırabilirsiniz. Bu yöntemde acı yoktur. Mezo peeling başlığı ile tüm işlem ağrısız biçimde tamamlanır. İğnesiz mezoterapide görev alan tüm ilaçlar cildin yüzeyine uygulanmaktadır. Orta tabakaya hiçbir zaman varmaz. Bu yüzden de sonuçlar iğneli mezoterapi kadar etkili değildir. O nedenle biraz acı çekmeyi göze alarak iğneli mezoterapi yaptırmak çok daha mantıklı olacaktır. Bu sayede en üst düzeydeki etkiyi de görebilmiş olursunuz. Harika değil mi?

Gözlerinizin altında mor izler bulunuyor mu? O halde bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Göz altı mezoterapisi işleminin asıl gayesi, göz altında meydana gelen morluk, torbalanma ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaktır. Fakat göz altı mezoterapisi ile bu nasıl gerçekleştiriliyor? Bu uygulama genelinde vitamin, oksidan ve bitkilerden oluşturulan ilaç karışımı göz altına iyice enjekte edilir.

Göz altı mezoterapi ürünleri antioksidanlar, biberiye, C vitamini, heksapeptid ve ruscus yani çoban püskülü içerir. Göz altı mezoterapisi işleminde son derece ince uca sahip iğnelerle beraber bu içerikler bireyin göz altına aktarılır. Bireyin göz altındaki morluk ve kırışma düzeyine bağlı olarak da mezoterapi içeriklerinin yani ilacın oranı değişir. İşlemi evde denemeyin, mutlaka bir uzman yapmalıdır.

Mezolifting, cildin az biraz yukarı kaldırılmasını temel amaç edinen bir estetik çözümüdür. Birçok yararlı vitamin, aminoasit çeşitleri ve hyaluronik asit mikropunktur adlı yöntemle beraber cildin alt tabakasına gönderilir. Mezolfting işleminden sonra yüzünüzün ne kadar da kalkık durduğunu fark edersiniz. Mezoterapi uygulamasının en net neticesini ikinci seans sonrasında görürsünüz, mutlaka deneyin deriz.

Şayet cildinizde fazla kırışıklık bulunuyorsa bu uygulamayı dört hafta aralıklarla altı seans boyunca yaptırmalısınız. Cildinizde yer alan problemler düzelmeye başlayınca üç ayda bir olacak şekilde bu işlemi yaptırmanız kafi olacaktır. Kaç seans süresince mezoterapiye gereksinim hissettiğinizi ve mezoterapi fiyatlarını kesinlikle bir uzmandan öğrenmeniz son derece önem arz eden detaylardandır.

Mezoterapi işleminin kullanıldığı alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Damar, gıdı, selülit ve diğer bölgelerde rastlanan lokal yağ birikimleri,
 • Romatolojik türdeki hastalıklar,
 • Bacak ülserleri,
 • Akne,
 • Keloid,
 • Kaşıntı,
 • Sedef hastalığı,
 • Deri lekeleri,
 • Deri çatlamaları,
 • Vitiligo,
 • Egzama,
 • Astım,
 • Kas iskelet sistemi,
 • Gut,
 • Artrit,
 • Disk hasarları,
 • Kabızlık,
 • Baş dönmesi,
 • Kulak çınlaması,
 • Spor yaralanmaları gibi durumlarda mezoterapinin etkisi görülmektedir. Mezoterapi yöntemi sayesinde sistemli bir biçimde kullanılan ilaç içerikleri lokal şekilde daha az oranlarda ve direkt hastalıklı kısma uygulanabilir. Bu biçimde tedavi amacıyla uygulanan mezoterapiyle sistemsel yan etki düzeyi de gitgide azalma gösterecek demektir. Tabii tüm bunlar işlemi alanında uzman hale gelen bir doktora yaptırdığınız zaman mümkündür; bunu asla unutmamalısınız.

PRP mezoterapi bireyin kendisinden alınmakta olan kanın her bir işlemden geçirilip yeniden kendisine hastalık ya da kozmetik sebeplerle enjekte edilmesi olayıdır. Hemen hemen yirmi dakika süren bir işlem olduğunu ifade etmemiz mümkündür. Bireyden alınan kan, trombositleri ve canlı fibrinleri ayrıştırmak adına işlemden geçer. Santrifüj olarak bilinen bu işlemin akabinde kanın fibrin ve trombosit bileşini çıkarılır. Gereksinim duyulan kısma enjekte edilir. İşlem bu şekilde en iyi biçimde tamamlanmış olur.

Güzellik gayesi altında gerçekleştirilen mezoterapi uygulaması için ilk olarak uygun formdaki mezoterapi çeşidinin netleştirilmesi ve bireyin sistemik türdeki hastalıklarının olmaması gerekir. Çünkü kanamayı bozabilen ilaçların kullanılması bu uygulamayı etkisiz hale getirir. Mezoterapiden sonra ciltteki kolajen düzeyinin artışa geçmesiyle beraber daha ışıltılı ve canlı bir cilt görünümü oluşur. Uygulama esnasında kullanılan ilaçlara bağlı biçimde değişmekle beraber genel olarak iki ila dört hafta arayla üç ila beş uygulama yapılabilmektedir. 

Yüz kısmınıza yapılan mezoterapi işlemi, yapıldığı an itibarıyla uygulandığı alanın deri altında tesirini gösterecektir. Tedavinin cildin üst kısımlarında etki göstermesi ise oldukça zaman alır. Bu yüzden de kırışma ve sarkma gibi problemlerde düzelme sağlanması birkaç hafta sürecektir. Sabırlı olmanızda fayda var diye düşünüyoruz. Seanslar konusunda ilerleme kaydettikçe gözle görülür etkiler oluşur.

Cildiniz toparlanır, kırışmalarda azalma meydana gelir. Bu süreç içerisinde mezoterapinin tesir etmediğini düşünüp asla uygulamaya ara vermemelisiniz. Çünkü unutmayın ki bu uygulamanın etkisini elbet göreceksiniz. Sabırsız olmak bir çözüm değildir. İyi bir sonuç alacağınız kısma odaklanırsanız her şeyin üstesinden gelirsiniz. Bu uygulamanın neticesi sizi kesinlikle mutlu edecek.

Mezoterapi uygulamasında bireyin ilk olarak muayene edilmesi ve sonrasında da değerlendirilmesi gerekir. Bahsi geçen işlemlerin akabinde ise uygun olan mezoterapi yönteminin uzman tarafından yapılması lazımdır. Kullanılan her bir maddeye ve uygulama biçimine bağlı olarak deri üzerinde kanama, ağrı ya da enfeksiyon oluşabilmektedir; alanında uzman birine bu işlemi yaptırmak çok mühim olur.

Mezoterapi işlemi akabinde bazı bireylerin yüzünde meydana gelen şişme tamamen geçici bir semptomdur. Şişme yaşarsanız mezoterapi yapıldıktan 1 gün sonra şişlikler inmeye başlayacaktır. Birkaç günde de bütün şişlikler azalır ve yok olur. Uygulamanın yapıldığı bölge iyileşir. 

Bu işlemden sonra yüzde görülen morarma ise şişlikteki gibi geçicidir. Meydana gelen morluklar tedavi gerektirmeden birkaç gün içinde tamamen geçecektir. Sabırlı olmalı, her bir semptomun geçmesini beklemelisiniz. Sakin şekilde beklemek stres yapmanızı engeller ve yan etkiler daha kısa sürede geçer.

Mezoterapi işlemi esnasında enjeksiyon yapılır. Bu yüzden de cildiniz biraz tahriş olabilir. Mezoterapi uygulamasını takip eden ilk birkaç günde cildinizi yormamalı, tamamen dinlendirdiğinizden de her daim emin olmalısınız. Mezoterapi sonrasındaki ilk on beş saat içerisinde uygulamanın yapılmış olduğu bölge asla suyla temas ettirilmemelidir. Bunun yanı sıra banyo da yapılmamalıdır. 

Makyaj da yapmamalısınız. Enfeksiyon kapmamak adına denize, havuza girmeyi de kendinize yasaklayın deriz. Güneşe çok çıkmamak da önemlidir. Bunun nedeni ise enjeksiyondan sonra meydana gelen ufak kabuklanmaların güneş ışınlarının bahsi geçen bölgelere ulaşmasını engelliyor olmasındandır. Bu gibi durumlarda da cildin öteki bölgeleri güneşin tesiriyle renk değiştirir. 

Kabuklu kısımların altında kalan deri ise açık renk tonuna ulaşır. Bu da farklılıklara sebep olacak bir durumdur diyebiliriz. Mezoterapi işlemi sonrasında erken evrede solaryuma girmeyin. Uygulamayı yüzünüzün haricinde bir yere yaptırdıysanız bol giyinmelisiniz. Dar giysiler uygulama neticesinin seyrini kesinlikle yoğun oranda güncelleyecektir. Bundan emin olabilirsiniz. 

Saç mezoterapisi, saçlı deri üzerine enjeksiyon yoluyla yapılmaktadır. Uygulama esnasında kullanılan ilaçların içerisinde vitamin, mineral ve proteinler bulunur. Haftada 1 defa olacak biçimde totalde altı kez yapılmalıdır. Saç mezoterapisinin yeni saç çıkma sürecine de katkı sunduğu bilinir. Bu minvalde saç dökülmesinin hangi tipte olduğu mühim olmaz. Çünkü bu yöntem her saç dökülmesi problemine karşı kullanılabilir. Saçı ile alakalı olarak sorun yaşayan herkes bu uygulamayı çok sevmiştir. 

Mezoterapi uygulamasının iyi geldiği bir başka rahatsızlık ise selülittir. En çok da kadınlarda görülen selülitin tedavisinde mezoterapi yöntemi ile yağlı kısma oradaki yağları yok edici, dolaşım gücünü hızlandırıcı ve cildi de sıkılaştıran bir karışım verilmektedir. Karışımın tesir etmesi adına derinin orta bölgesine gönderilmesi şarttır. Haftada 1 defa olacak biçimde 6 kez yapılması da mühimdir bir detaydır.

Mezoterapi işlemi artık bölgesel yağlanma durumunun giderilmesi konusunda Liposuction adlı uygulamanın yerine de kullanılabiliyor. Bel, karın, kol ve bacaklarda tesir eden bir yöntemdir. Mezoterapi sayesinde deri altına gönderilen karışım, yağların yakılmasına destek olur. Mezoterapi evresi spor ve diyetle desteklenerek devam ettirilirse daha net ve güzel sonuçlar ortaya çıkabilir.

Yaşlanma karşıtı uygulamalarda yaşlılık etkilerini geciktirmek amacıyla türlü yöntemler oluşturulur. Mezoterapi işleminde ise temel gaye cilt hücrelerinin tedavi edilmesi ve bu biçimde yenilenmenin sağlanmasıdır. Mezoterapi, cilt altında bulunan protein yapılarının tekrardan sentezlenerek yenilenmesine önayak olur. Bu uygulamada glisin, lizin, prolin, alanin, valin ve lözin gibi aminoasitler de kullanılır. Her biri de cilt altında bulunan orta dermiş tabakasına enjeksiyon ile iletilir.

Aminoasitlerin bedende kafi düzeyde bulunmaması sebebiyle cilt elastik olma işlevini yitirmektedir. Yaşa bağlı biçimde de kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Uygulamadan sonra da kolajen üretimi hız kazanır. Böylece ciltte oluşan bütün sarkma durumları da azalır. Cilt bir anda sağlıkla parlamaya başlar. Proteinlerin en önemli kısmı olan aminoasitler, insan bedeninin yüzde yirmisini meydana getirir. İnsan bedenindeki bütün yapılarda aminoasitler başroldedir.

Bugüne değin yapılan tüm uygulamalarda mühim bir yan etkisi bulunmayan mezoterapi işlemi, herkesçe çok sevilmektedir. Fakat bu işleme başlanmadan evvel cildin analizinin en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Bağışıklık sisteminin herhangi bir alerjen ile tetiklenmesi neticesinde meydana gelebilecek cilt alerjisi mevzubahis ise bu tür uygulamaların gerçekleştirilmemesi lazımdır. Bunun yanı sıra uygulamada iğne de kullanılır. O yüzden morluk ve şişlikler oluşabilir.

Alanında asla gelişmemiş ve uzmanlığı ele alamamış olan bir kişiden ya da güzellik merkezinde hiçbir zaman mezoterapi işlemi satın almanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü uzman olmayan birinin yapacağı tüm bu iğneli işlemler son derece kalitesiz olabilir. O nedenle her daim adı duyulan ve bilinen bir güzellik merkezinden bu hizmeti almanızı öneririz. Böylece siz de memnun bir şekilde işlemi yaptırabilmiş olursunuz. Bu tür durumlarda daha titiz olmaya özen göstermelisiniz.Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Mezoterapi kelimesini son zamanlarda sık duymuş olabilirsiniz. Bu aslında migren ve fıtık gibi ağrı verici hastalıkların tedavisinde kullanılan tıbbi bir uygulamadır. Estetik evreninde yaşanan gelişmelerle beraber mezoterapi uygulamasının cilt gençleştirme etkisi olduğu da görüldü. Mezoterapi uygulaması tam bir yaşlılık karşıtı uygulama olarak kendini göstermeye başlamıştır.

Instagram

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Diğer Hizmetler

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
G5 Masajı 1.500

Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
PRP   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Hydrafacial Paket 2.750

Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Kalıcı Eyeliner 1.650

Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Kalıcı Dipliner 1.600

Aleyna Gülten Beauty

Mezoterapi, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Pudralama 1.700

Aleyna Gülten Beauty