Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı
Rezervasyon Yap Hizmet Fiyatı: 0 TL
Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı

Herkes her daim olduğundan daha genç görünmek ister ve bunun için de çeşitli uygulamalar yaptırır. Gençlik aşısı da bu temel güzellik uygulamalarından bir tanesidir. Bugünkü yazımızda sizlere gençlik aşısı uygulaması hakkında her şeyi anlatıyor olacağız. O halde sizi hiç bekletmeyelim ve gençlik aşısı uygulamasına dair bildiğimiz ayrıntılara geçelim. İşte ilginizi yoğun düzeyde çekeceğini düşündüğümüz birbirinden faydalı bilgiler ve uygulamaya dair geri kalan her şey…

Gençlik Aşısının Sunduğu Avantajlar

Gençlik aşısının sizler için sağladıkları şu şekilde en net haliyle özetlenebilmektedir:

• Ciltteki nem dengesine katkı sağlar.
• Elastikiyet durumunu yitirmenizin önüne geçer.
• Lifting etkisi yapar ve cildin bir anda gerilip gençleşmesine vesile olur.
• Cilde parlaklık, esneklik ve canlılık vermesiyle bilinir.
• Sigaranın yaptığı lekeleri ve kırışıkları siler.
• Yirmi yaş itibarıyla cilde koruma sağlamak veyahut mevcut sorunları tedavi etmek amacıyla bütün cilt tipleri için uygun bir güzellik işlemi olmaktadır.
• Yaşlanma, güneş, akne ve solaryum gibi durumların olumsuz etkilerini siler.

Gençlik Aşısı Uygulamasının Yararlarına Dair Bilgiler

Gençlik aşısı, enjeksiyona bağlı biçimde gerçekleşen hafif kızarıklıklara neden olabilir. Fakat bunun haricinde herhangi bir rahatsız edici durum meydana gelmez. Bahsi geçen kızarıklıklar ise kısa bir zaman içerisinde yok olacaktır. Bunun yanı sıra ciltte yer alan hyaluronik asitle aynı yapıya sahip olduğundan dolayı kesinlikle güvenilirdir. Bu yöntemle beraber cildinizin daha parlak ve genç göründüğünü fark edeceğinizden ise eminiz. Alanında gelişmiş bir güzellik merkezine bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IAL Sistem ya da H-100 aşısı olarak da herkesçe bilinen gençlik aşısı, yaşlılık etkilerine karşı mücadele konusunda görev alan en etkili yollardan biri olmaktadır. Bu uygulama, yaşlılık evresini yavaşlatır ve etkilerini de geciktirir. Cerrahi müdahale gerektirmez. Fakat olumlu yöndeki etkiyi anında görmeye başlarsınız. Cildiniz daha genç, sağlıklı ve parlak görünür. Bahsi geçen uygulamada saf hyaluronik asit cilde nüfuz ettirilir. Bu asit türünün cilde temas etmesiyle cilt kısa bir süre içerisinde ışıldamaya başlar.

Bilindiği üzere bebeklerin teni oldukça canlı ve pürüzsüz haldedir. Bu durumun asıl sebebi ise bebeklerin bedeninde yer alan hyaluronik asidin yüksek düzeyde olmasıdır. Yaşlanma durumunun da tesiri ile bedendeki hyaluronik asit düzeyi azalmaya başlar. Bir de cildin kendini germe ve onarma durumunda da azalmalar meydana gelebilir. Gençlik aşısının gücüyle cilde tekrar hyaluronik asit yüklemesi yapılır. Bu biçimde cilt, kendini onararak germe konusunda yeniden devreye girecektir.

Eğer siz de cildinizin son derece gergin bir form almasını ve en az on beş yaş daha genç görünmeyi istiyorsanız kesinlikle bu uygulamaya bir şans vermelisiniz diye düşünüyoruz. Bunun sonucunda olduğunuzdan çok daha genç görünecek ve müthiş ışıltılı bir cilde kavuşacaksınız. Tüm bunların gerçekleşmesi adına uygulamayı belirli aralıklarla yaptırmak size çok iyi gelecektir. İşlem fiyatı ise tamamen firmadan firmaya değişim göstermektedir. Araştırarak her firmanın fiyatını öğrenebilirsiniz.

Günümüzde herkesin araştırdığı temel güzellik konularından bir tanesi gençlik aşısı uygulamasının fiyatıdır. Bu uygulamanın fiyatı konusunda sizlere net bir bilgi veremiyoruz. Çünkü bugüne baktığımızda sayısız güzellik merkezi ve klinik açıldığını görüyoruz. Her bir firmanın izlediği fiyat ve hizmet politikasının ise birbirinden farklı olduğunu görmemiz hiç de zor olmuyor.

Bu yüzden aklınıza yatan firma hangisi ise fiyatı doğrudan ona sormanız en mantıklı karar olacaktır. Böylece hemen gençlik aşısı uygulaması adımlarına da başlayabilmiş olursunuz. Fiyat skalası öyle geniştir ki 2 bin TL’den 10 bin TL’ye değin gençlik aşısı uygulama hizmeti bulmanız mümkündür diyebiliriz. Dikkatli seçim yapmak önemlidir.

Bütçenize en uygun haldeki özel klinikten bu hizmeti istediğiniz an alabilirsiniz. Böylece cildinizdeki gerilme ve canlanmayı daha kısa sürede görebilmiş olursunuz. Gençlik aşısı sayesinde kendinizi son derece genç hissetmeniz mümkün hale gelmiş olacak. Fiyat dengesinin ise firmadan firmaya değiştiğini hiçbir zaman unutmamalısınız diye düşünüyoruz.

Gençlik iksiri olarak da herkesçe bilinen hyaluronik asit, belli bir yaşa değin bedenin sağlıklı hissetmesini ve aynen o şekilde görünmesini sağlamaktadır. İç organlardan eklemlere değin bedenin her kısmında kendini gösteren bu asit türü, 25 ila 30 yaş aralığındaki kişilerde gitgide azalmaya başlar. Bahsi geçen mesele, yaşlılık evresinin bir başlangıcı gibidir. Bedendeki hyaluronik asit seviyesinin düşmesi; elastikiyet, parlaklık ve onarım gibi konularda azalmaların yaşanacağı manasına gelmektedir. Gençlik aşısı uygulaması sayesinde ise bedeninizin yitirdiği hyaluronik asidi yeniden kazanmış olacaksınız.

Gençlik aşısı güzellik uygulaması, cildinde yaşlılık etkileri olan ve cildi hasar gören kişilere belli miktar ve periyodlarla hyaluronik asit takviyesi yapma işlemi olarak bilinmektedir. Bu uygulama tamamen sorunlu alanlara uygulanmasıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra alkol ve sigara kullanmak, güneşe maruz kalmak, solaryuma girmek ve akne oluşumu gibi nedenlerle de zarar gören cilde sahip kişilerin tedavisinde kullanılan bir işlemdir. İşlem sonuçları da son derece olumlu formda olmaktadır.

Gençlik aşısı (IAL Sistem), yirmi yaşı geçmiş bütün cilt tiplerine uygulanabilir. El, yüz, boyun ve dekolte gibi kısımlara da uygulanan H-100 aşısı, yapıldığı alanlardaki problemleri yok etme açısından son derece tesiri yüksek bir yöntemdir. Bahsi geçen uygulamanın en yaygın kullanıldığı alan ise yaşlılık karşıtı alandır. Yaşlanma belirtilerinin cilt üzerine yansıyan tüm etkilerini düşürmek adına uygulanan bu aşı, tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak da herkesin dikkatini çekmeye devam etmektedir.

Gençlik aşısı uygulaması için standart bir prosedür yoktur. Kişinin gereksinimi ve uzman bireyin bu tedavi sürecini planlaması, bu meselede etkin rol oynar. Fakat uygulama, genel olarak on ila on beş günlük bir ara ile yapılır ve çoğu zaman da iki ila üç seans biçiminde ilerleme kaydedilir. H-100 aşısı uygulaması iğneler yardımı ile gerçekleştirilir.

Bu yüzden işlemden evvel kişinin canının yanmaması adına uyuşturucu etkisi olan bir krem uygulaması yapılacaktır. Uygulama sonrasında enjeksiyon yapılır. Gençlik aşısı işlemi sonrası uygulama kısmında kızarıklık ve şişlik oluşması da gayet normaldir. Morluk ise nadiren kendini gösterir. Ama tüm bu olumsuz durumlar birkaç gün içerisinde yok olacaktır. Gençlik aşısının tesiri 4 günde kendini gösterir.

Fakat etkisini gösterme durumu herkes için 4 gün olmak zorunda değildir. Bu esasen tamamen kişinin cilt tipine ve haline göre olur. Kimi bireyler 2 günde neticeyi görebilirken kimi bireyler ise 1 haftada ancak sonucu görmeye başlar. Bu tür durumlarda panik yapmadan beklemek ve sonucu en güzel şekilde görmek ise çok önemlidir diyebiliriz. 

Tamamen kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bir işlem olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Canınız yanmaz, muhteşem bir şekilde daha genç görünmenin keyfini yaşarsınız. Eğer uygulamayı senelere yayılan uzmanlığı ile dikkat çeken bir klinikte yaptırıyorsanız arkanıza rahatça yaslanarak süreci izleyebilirsiniz. Böylece huzurlu bir güzelleşme süreci en iyi şekilde sizi beklemiş oluyor. 

IAL sistem adı ile bilinmekte olan uygulamada cilde üç kez olacak biçimde ufak aşılar yapılır. H-100 aşısı olarak da bilinen bu aşı ilk gün, on beşinci gün ve yirmi birinci günlerde yapılmaktadır. Aşının iyi yönlü tesiri ise ikinci gün itibarıyla kendini göstermeye başlar. İlk aşı yapıldıktan sonra cilt üzerinde parlaklık, canlılık ve kırışıklıklarda da hafif bir açılma gözlemlenir.

Gençlik aşısı uygulaması senede iki kez yaptırılırsa iyi olur. Bu şekilde senede iki kez yaptırılması da uygulamanın etkisini daha da uzatacaktır. Yine de kaç kez yaptırmanız gerektiğini ziyaret ettiğiniz kliniğe bir kez daha sormanızı öneriyoruz. Net bir bilgiye ulaşmak açısından bu tür durumlar son derece önemli olacaktır. Her zaman titiz davranmaktan, bol bol soru sormaktan çekinmemelisiniz.

Klinik görevlileri her daim sorularınızı yanıtlamak üzere hazır beklemektedir. Size yardımcı olmak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Bu yüzden aklınıza takılan soru ne olursa olsun mutlaka sorun. İçiniz rahat bir şekilde işlem yaptırmanız en önemlisidir. Konforlu hissetmediğiniz bir gençlik aşısı işlem süreci sizi mutlu etmeyecektir. O nedenle istediğinizi sormakta özgürsünüz, bunu da belirtmiş olalım.

Hyaluronik asit, genel olarak her estetik uygulamada aktif biçimde görev üstlenmektedir. En çok da dolgu amaçlı gerçekleştirilen güzellik uygulamalarında kendini sık sık gösterir. Hyaluronik asit, dolgu maddeleri içerisinde en doğal ve güvenilir olandır. Bu yüzden de herkesçe sevilir ve dikkat çeker.

Birçok kişi de günümüzde gençlik aşısı uygulamasından memnun kalmasının nedeninin hyaluronik asit olduğunu ifade etmektedir. Her derde deva olarak ifade edebileceğimiz hyaluronik asit sayesinde her şey yolundadır. Bebek gibi bir cilde sahip olur ve kendinizi her zamankinden daha iyi hissedersiniz.

Gençlik aşısı uygulamasının dolgudan ayrılan yönü ise dolguların etki süresini uzatmak için uygulanan çapraz bağların gençlik aşısı uygulamasında olmamasıdır. Tüm bunların yanı sıra saf formda olduğundan ötürü dermis tabakasında kusursuz bir şekilde her hali ile yayılabilir.

Kitle tesiri de hiçbir şekilde meydana gelmemiş olur. Bu da daha gergin bir cilt oluşumunu destekleyen durumlar arasında yer alır. Cildiniz ışıldamaya başlar. Suyu muhafaza edebilme fonksiyonuyla beraber de cildinizi canlandırır. Yaşınızdan çok daha genç durmanıza da vesile olur.

İki uygulama arasındaki temel farklar bu şekildedir. Hiçbir zaman gençlik aşısı ve dolgunun aynı işlem türü olduğunu ifade edemeyiz. Tamamen birbirilerinden farklı özelliklere sahip halde olurlar. Bunu unutmamalısınız. İkisinin sunduğu netice de birbirinden tamamen ayrı olacaktır. 

Gençlik aşıları, hangi forma sahip halde olursa olsun cilde enjeksiyon biçiminde uygulandığından ötürü şişme, morluk ve kızarma gibi durumlar meydana gelebilir. Bu görünüm birkaç gün sürer. O nedenle birkaç gün boyunca işe ya da okula gitmemek en mantıklısıdır.

Her klinikte farklı bir gençlik aşısı kullanılabilir. Her birini sizler için listelemek istedik:

 • Paris Işıltısı (NCTF)
 • Biyolojik Lifting Aşısı yani Altı Nokta Lifting (INNEA AQUA)
 • İspanyol Işıltısı (FACEBOTOLIFT)
 • Nomore, Redermalizasyon (XELAREDERM)
 • Aminoterapi (JALUPRO)
 • Kolajen Aşısı (LINERASE)
 • DNA Işıltısı (NUCLEOFIL)
 • H100 (yüksek düzeyde hyaluronik asit içermektedir)

Tüm bu çeşitler günümüzde ülkemizde birçok yerde kullanılır. İşin uzmanıyla birlikte seçim yapmanız her zaman için daha önemli olacaktır.

Gençlik aşısını yaptırması gereken kişilerin mücadele ettiği sorunlar aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • Parlaklığını yitirmiş, mat hale gelen ve soluk ciltler
 • Nem kaybı sorunu yaşayan ciltler
 • Kırışıklıkları olan ciltler
 • Sorunsuz cilde sahip olan fakat cilt sağlığını korumak isteyen kişilerin ciltleri
 • Sigara ve alkol nedeniyle lekelenen ciltler
 • Elastikiyetini kaybeden ciltler
 • Sarkma sorunu yaşanan ciltler 

Tüm bu cilt tipleri için gençlik aşısı uygulaması olmazsa olmaz güzellik yöntemlerinden biri olmuştur. Siz de yukarıda bahsettiğimiz cilt tiplerinden herhangi birine sahipseniz hemen bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Tedavisi gerçekleştirilecek olan yerde egzama ya da aktif yara, alerji gibi durumlar varsa gençlik aşısı uygulaması yapılamaz. Bunun yanı sıra gebe kişilere, bebek emziren bireylere ve kontrol altında tutulmayan kanser hastalarına da bu işlem yapılmamalıdır. Geriye kalan herkese bu işlem gayet rahat bir şekilde en iyi hali ile de yapılabilmektedir.

İşlemden evvel kullanılan ilaçlar ya da ciddi bir rahatsızlık bulunuyorsa işlem gerçekleştirilecek olan kısımda herhangi bir rahatsızlık bulunuyorsa bunlar uzman kişiye bildirilmelidir diye düşünüyoruz.

İşlem akabinde sauna, hamam ya da doğrudan güneş almak gibi durumlardan uzak durulmalıdır. İşlemin gerçekleştirildiği gün duşa girilmemeli, suyla temas gerçekleşmemeli ve cilde baskı yapılmamalıdır. Sonraki gün ise rahatça makyaj uygulaması yapılabilir. Tedaviye destek çıkarak dermatoloğunuzun tavsiye ettiği bakım ürünleriyle cildinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Tedavinin en net neticesi ise sizin anatomik yapınıza, cilt problemlerinizin varlığına göre değişim göstermektedir. Fakat 1 hafta ve sonrasında muhteşem değişimi görmeye başlamış olacağınızı söyleyebiliriz. Tedavi evresince sizden tedaviye yardım etmeniz amacıyla bol su içmeniz istenecektir. Aynı zamanda da beslenmenize ve hayat kalitenize de dikkat etmelisiniz.

Gençlik aşısı uygulamasıyla beraber belli bir kalite düzeyine çıkarılan cilt, yeniden gençlik aşısıyla tedavi edilmezse yalnızca kaldığı kısımdan yaşlanmaya biraz daha yavaş biçimde devam edecek demektir. Çünkü gençlik aşısı tedavisi öncesindeki süreçte bulunan ciltten daha güçlü bir cilt yapınız olacaktır. Belli aralıklar dahilinde gerçekleştirilecek olan gençlik aşısı uygulamasının fonksiyonlarını koruması için periyodlara uymak gerekir. Uyulmadığı takdirde herhangi bir zarar olmasa da yaşlılık etkilerinin gecikme hızını yavaşlatmış olursunuz. O nedenle düzen sağlamak bu konuda çok önemli bir detay olur.

Gençlik aşısını hiçbir zaman alelade bir yere yaptırmamalısınız. Her daim bu alanda gelişmiş kişilere yani uzman doktorlara bu işlemi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu işin uzmanı olmayan biri sağlığınıza zarar veren bir harekette bulunabilir. Oysa bir doktor her daim sizin iyiliğinizi isteyeceğinden ötürü herhangi bir sorun ile karşılaşma durumunuz da meydana gelmemiş olacaktır. 

Günümüzde birçok kişi gençlik aşısı uygulamasını iyi bir yerde yaptırdığı zaman son derece olumlu sonuçlar almış ve bu işlemi çok sevmiştir. Siz de ufak bir araştırma yaparak bu işlemi en iyi kliniklerden bir tanesinde bir uzmana yaptırabilirsiniz. Böylece herhangi bir sorun da yaşanmamış olur; her şey tamamıyla yolunda gidecektir. 

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Herkes her daim olduğundan daha genç görünmek ister ve bunun için de çeşitli uygulamalar yaptırır. Gençlik aşısı da bu temel güzellik uygulamalarından bir tanesidir. Bugünkü yazımızda sizlere gençlik aşısı uygulaması hakkında her şeyi anlatıyor olacağız. O halde sizi hiç bekletmeyelim ve gençlik aşısı uygulamasına dair bildiğimiz ayrıntılara geçelim. İşte ilginizi yoğun düzeyde çekeceğini düşündüğümüz birbirinden faydalı bilgiler ve uygulamaya dair geri kalan her şey…

Instagram

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Diğer Hizmetler

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Botoks   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Cilt Bakımı   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Plazma Pen   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Mezoterapi   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
PRP   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Gençlik Aşısı, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Yosun Peeling   1.500

Aleyna Gülten Beauty