Botoks

Botoks

Botoks
Rezervasyon Yap Hizmet Fiyatı: Randevu
Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Aleyna Gülten Beauty

Botoks

Zaman içerisinde herkes gerek çevreye bağlı nedenlerden ötürü gerekse yerçekiminden dolayı yüzünün belli kısımlarında sarkma durumuna rastlayabilir. Böyle durumlarda ise yapılacak ilk şeylerden biri dengeli beslenip bol su tüketimi sağlamaktır. Bunun yanı sıra botoks işlemi yaptırmak da sorunu kökten çözecek olan bir durumdur. Bu yazıda sizlere botoks işlemine dair her ayrıntıyı açıklıyor olacağız.

Botoks Tam Olarak Nedir?

Kızma, gülme, göz kısma, şaşırma gibi davranışlardan sonra yüz üzerinde dinamik çizgilenme durumları meydana gelebilir. Senelerce bu tür mimik davranışlarının yinelenmesi neticesinde ciltte oluşan dinamik çizgilenmelerin hepsi de kalıcı bir form kazanır. Bu bölgelerdeki kalıcı kırışıklıklar kendini göstermeye başlar. Kırışıklıklar en çok da kaş arası, alın, gözün dış bölgeleri ve ağız etrafında oluşur.

Kişinin kırışıklıkları mimiklerini kullanma sıklığı, mesleği, yüz yapısı, güneşe maruz kalma süresi, cinsiyeti ve elbette yaşına bağlı biçimde farklı düzeylere sahip olacak demektir. Alında ve göz çevresinde bulunan çizgiler kişiyi olduğu yaştan daha büyük gösterir. Kaşların ortasındaki yaşlılık belirtileri ise kızgın bir ifade takınılmasına neden olabilmektedir. Yüz mimik kaslarına botoks yapılabilir.

Bu şekilde bahsi geçen durumlar azaltılacaktır. Doğal olarak da kas üzerindeki cildin kas hareketlerine bağlı kırışma durumu da azalır. Bunun sonucunda da kızgın ve yaşlı görünen surat ifadesinde net bir değişim meydana gelecektir. Yeni kırışıklıkların oluşmaması adına da önleyici bir etkiye sahip olan botoks işlemi sayesinde kendinizi olduğunuzdan çok daha genç hissedeceğinizden kesinlikle eminiz.

Botoks Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde gelişmeye devam eden güncel teknoloji sayesinde birden fazla botoks çeşidi ortaya çıkmıştır. Her biri de son derece işe yarar yöntemlerdir.

Çene Botoksu – Masseter Botoks (Diş Sıkma Botoksu)

Masseter botoks işlemi yüzün alt kısmında yer alan masseter adlı kasın inceltilmesi biçiminde gerçekleştirilen bir işlem olarak bilinir. Bu botoks uygulamasıyla beraber yüzün alt kısmında oluşan biçim bozulmalarının ortadan kaldırılabileceği bilinmektedir. İdeal çene biçiminin erkekler için ayrı kadınlar için ayrı olduğunu bilmelisiniz. Erkekler için ideal çene kare yüz biçiminden oluşmaktadır.

Kadınlardaysa yumuşak ve ince hatlarla geçiş sağlanan bir çene oluşturulur. Kare yüz şekli her zaman erkeklerde daha güçlü bir ifadenin ortaya çıkmasını sağlar. Kadınlardaysa ince ve kibar yüz biçimi çok daha estetik bir görünüm yaratır. Çene botoksu sayesinde yüze ince bir form kazandırılır. Böylece küçülme meydana gelir. Yuvarlak ya da kare yüz biçimine sahip olan kadınlar bu uygulamayı yaptırır.

Masseter botoks aracılığıyla kare ya da yuvarlak yüz biçimi kalp, oval veyahut üçgen biçimine dönüştürülür. Bu işlemin ameliyatsız olması ise en dikkat çekici yönüdür. Bu işlem neticesinde çok daha orantılı bir yüz şekline ulaşılacaktır. Bu uygulama genel olarak estetik nedenlerle uygulansa da çoğu zaman sağlık nedeni ile de uygulanabilmektedir. Her açıdan faydalı bir işlem edimidir.

Gummy Smile Botoks

Tebessüm ederken ya da gülerken diş etlerinin görünüyor olması hiç de estetik bir görünüm değildir diye düşünüyoruz. Bu yüzden özgüven kaybı yaşayan pek çok birey de var. Gummy smile botoks uygulamasıyla beraber ameliyatsız halde kusursuz bir gülüş elde etmeniz mümkündür. Hemen hemen on beş dakika kadar süren bu işlem akabinde kişiler sosyal yaşamına devam edebilecektir.

Kaş Arası Botoksu

Kaşların çatılması neticesinde kendini gösteren kırışıklıkları ve çizgileri silmek için kaş arası botoks uygulaması yapılır. Bu uygulama aynı zamanda kaşların daha yukarda durmasını da sağlayacaktır.

Dudak Üstü Botoksu

Dudak etrafında durmaksızın gerçekleştirilen hareketler sebebiyle kırışıklıklar oluşur. Çoğu zaman sigara kullanan bireylerde dudak üstünde dik boyutlu çizgiler meydana gelir. Bahsi geçen çizgilerin silinmesi için dudak üstü botoksu yapılmaktadır.

Koltuk Altı Botoksu (Terleme Botoksu)

Her bireyin koltuk altında ter bezleri bulunur. Bu bezler çoğu zaman yoğun olarak çalışır. Bu yüzden de birçok bireyin koltuk altı terlemesi sorunu yaşadığını görürüz. Bu mesele kişilere kendini konforsuz hissettirir. Özgüven eksikliği gibi durumlar meydana gelebilir. Aşırı terleme problemini yok etmek adına koltuk altı botoksu yaptırılabilir. Bu işlem neticesinde kusursuz sonuçlarla karşılaşmak mümkündür.

Ter bezlerinin çalışmasında görev alan kasların botoks etkisiyle beraber kasılma durumunun engellenmesiyle beraber terleme oluşumu tesiri geçene değin terleme durumunun meydana gelmemesi sağlanacaktır. Ortalama açıdan on ila on beş dakika kadar devam eden bu işlemden sonra sosyal yaşama direkt dönülebilir. Herhangi bir iyileşme süreci gerektirmemektedir.

Nefertiti Botoks

Eski Mısır döneminden bu yana belirgin çene formu ve uzun boyun her daim güzelliği, estetik faktörleri simgeler. Bu botoks türünün adı da bahsi geçen özelliklere sahip olan Mısır Kraliçesi Nefertiti’den gelmektedir. Bu botoks yönteminde çene ve boyun hattı hedef alınır. Böylece daha sıkı ve olduğunuzdan genç bir yüze sahip olursunuz. Genel olarak yüzün diğer bölgelerine gösterilen alaka boyun kısmına gösterilmez. Bu yüzden de sarkma gibi sorunların ilk meydana geldiği alan boyun olur.

Son derece hassas haldeki boyun kısmının tedavi edilmesi biraz zordur fakat bu uygulamayla beraber en iyi sonuçlara ulaşılabilmektedir. Nefertiti botoks hem boyun bölgesinde yer alan kasları hem de çene hattı boyunca devam eden kasları enjeksiyon sayesinde baştan yaratır. Her iki kısma da uygulanan işlemden sonra deri yukarı çekilir ve ani bir biçimde de sıkılaşır. Pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkar.

Baby Botoks

Botoks kelimesi duyulduğu zaman birçok kişi donuk bir yüz ifadesine sahip olacağını düşünür. Fakat durum aslında hiç de böyle değildir. Tam aksine; kırışıklıkların görünümünde azalma olur, yüze ışıltı kazandırılır ve gençleşme meydana gelir. Bu botoks uygulamasında diğerlerine nazaran daha düşük bir enjeksiyon uygulanmaktadır. Mimikler konforlu bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Minimal Botoks

Botoks neticesinde doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız kesinlikle minimal botoks yaptırmalısınız. Bu botoks çeşidi; yüzde kendini gösteren donuk ifadenin oluşmaması adına uygulanacak dozun az düzeyde gerekli bölgelere uygulandığı eşsiz bir yöntemdir diyebiliriz. Bahsi geçen uygulamada bireye özel bir botoks tasarımı yapılır. Bireyin cilt tipi, cinsiyeti ve yaşı göz önüne alınarak program yapılır. Minimal botoks uygulamasıyla beraber kişinin yüz ifadesi en güzel şekilde yeni bir form alacaktır.

Önleyici Botoks

Yaşlılık belirtileri taşıyan cildi koruyan önleyici botoks çeşidi, son günlerde kullanımı daha da artan bir güzellik uygulaması haline gelmiştir. Genç yaşlardan başlanan botoks işlemleri kırışıklıkların engellenmesi adına yapılan tedavilerde yüksek oranda avantaj sağlar. Yirmili yaşların başlarından itibaren yaptırılan botoks uygulamalarıyla beraber ciltte kırışıklıklar daha oluşmadan önlem alınır.

Böylece yüz pürüzsüz hale getirilerek koruma altına alınmış oluyor. Bahsi geçen uygulama çeşidini seçen bireylerin yüz kısımlarında yaşlılık belirtisi olmamasıyla beraber minimal botoks da yapılabilir. Ameliyat gerektirmeyen bir işlem olan önleyici botoksta bireyin yüzünde herhangi bir mimik kaybı da meydana gelmeyecektir.

Erkekler İçin Uygulanan Botoks (Brotoks)

Erkekler için hazırlanan metotları içeren botoksun adı brotoks olmaktadır. Zaman geçtikçe dünya genelinde daha da popüler hale gelen bu işlem; erkek ve kadınlar için uygulanan botoksun farklı olduğuna dikkat çeker. Erkeklerde bulunan kas kuvveti ve yapısı sebebiyle yapılacak olan botoks işlemi daha ayrıntılı bir halde planlanmalıdır.

Erkekler için yapılan brotoks işleminin mühim bir kıstası ise yüzde bulunan erkeksi ifadenin korunacak biçimde botoksun uygulanmasıdır. Bunun yanı sıra brotoks uygulaması her erkek bireyin karakteristik bir yüz yapısına kavuşmasını da sağlar. Böylece son derece çekici ve hoş bir yüz formu kazanılmış olur. Günümüzde birçok erkek düzenli olarak brotoks yaptırmaktadır.

Diş Gıcırdatma Sorunu İçin Yapılan Botoks İşlemi

Bazen uyurken hiç fark etmeden dişlerinizi gıcırdatıyor olabilirsiniz. Bunun sonucunda ağrı yaşayabilirsiniz. Hatta ciddi manada diş sorunları bile yaşamanız olasıdır. Bu soruna bruksizm denir. Diş sıkma manasına gelir. Bruksizm sebebiyle diş minenizi kaybedebilirsiniz. Diş hassasiyetiniz artabilir, diş düzleşmesi ve çatlaması gibi durumlar meydana gelebilir. Sürekli halde diş sıkmak yüz, kulak ve baş ağrısını da tetikleyecek demektir. Bu tür sorunların çözülmesi adına botoks yaptırabilirsiniz.

Kazayağı Botoks

Kazayağı botoks türü genel olarak göz kenarlarında meydana gelen kırışıklıkların görünümünü azaltmak adına yapılmaktadır. Enjeksiyonun etkisiyle bahsi geçen alandaki kasların belirli bir zaman kasılması duraklatılır. Böylece kırışıklıklar da yok olur.

İğnesiz Botoks

Radyofrekans dalgaları ve tabii ki bunun yanı sıra ısı da kullanılmak suretiyle boyun, göz etrafı ve alın kısmında yer alan kırışıklıkların tedavisi bu yöntemle beraber tamamen iğnesiz biçimde yapılabilir. Günümüzde birçok kişi bu yöntemi tercih etmektedir.

Botoks Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Botoks uygulaması uygun olanaklar altında doktor tarafından enjeksiyon halinde uygulanmalıdır. Botoks işlemi ağrılı bir uygulama değildir. Fakat enjeksiyonun yapıldığı esnada çok az bir yanma hissiyatı gelebilir bu normal olmaktadır. Şayet kas ve mimiklerin hareketlerinde herhangi bir azalma talebi olursa mimik kaslarının içerisine de bahsi geçen enjeksiyon yapılabilir. 

Terleme sorununda azalma istenirse de deri içerisine enjeksiyon yapılır. Botoks işlemi ortalama açıdan on ila on beş dakika arasında sürmektedir. Hasta bireyler uygulamanın akabinde hemen normal yaşamına dönebilmektedir. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur. O halde gelin hep beraber botoks çeşitlerini de iyice bir tanıyalım.

Botoks uygulamasının etkisi birkaç gün içerisinde kendini gösterir. İlk birkaç gün herhangi bir gözle görülür değişiklik olmazsa bu gayet normal bir durum olacaktır. Tesir zaman geçtikçe artar ve genel olarak iki haftada da en üst noktasına varır.

Botoks işlemi kırışıklık, migren, aşırı terleme ve yüz şekillendirme gibi durumlarda tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Alanında kendini geliştirmiş bir uzmana bu işlemi yaptırdığınız zaman kesinlikle memnun kalırsınız. O yüzden seçimlerinizi en iyi şekilde yapmalısınız. 

İşlemin gerçekleştirildiği gün istenmeyen kaslara dağılım yapılmaması adına hasta öne doğru eğilmezse iyi olur. İşlemin yapıldığı ilk birkaç saatte kişi sırtüstü dahi olsa yatmamalıdır. Uygulamanın yapıldığı alana suyla temas edilmemelidir. Alkollü içecek içilmemelidir. Aynı gün içerisinde sauna, spor salonu ve kuaför gibi yerlere gidilmemelidir. Birkaç gün boyunca havuza da gidilmemesi önem taşımaktadır. İşlemin yapıldığı gün yüzüstü yatılmamalı, uyku pozisyonuna dikkat edilmeli.

Botoks Uygulama Kısımları

Botoks uygulamasının en sık tercih edildiği yerler kaş arası, kazayağı bölgesi, boyun ve alın olmaktadır. Bunun yanı sıra terleme engelleme, kızgınlık çizgilerini azaltma ve kaş kaldırma konusunda da aktif rol oynamaktadır.

Aşırı terleme sorununda ter bezlerine uyarı göndermekte olan sinirlerin bulunduğu alanlara botoks uygulaması yapılmasının akabinde bahsi geçen bölgelerde geçici süreyle terlemede azalma oluşur. Aşırı terleme sorunu konusunda botoksun dört ila dokuz aylık bir etkisi olur. Avuç içleri, koltuk altı kısmı ve ayak tabanı gibi bölgelerdeki etkileri de yüzde seksen ila doksan düzeyindedir.

Genel olarak yaz mevsimi öncesi zamanlarda yani nisan, mayıs gibi aylardan itibaren botoks uygulamasının yapılması halinde bireyler yaz döneminde kendilerini konforlu hisseder. Kış sürecinde meydana gelen terleme sorunu ise yaz dönemi kadar yoğun olmadığından ötürü kişiler bu uygulamaya çok gereksinim duymaz. Yaz öncesinde senede 1 kez botoks yaptırmak sorunu çözecektir.

Botoks uygulamasının etkisi dört ila altı aylık bir süreç boyunca devam eder. Fakat bu sürenin kişiden kişiye değiştiğini söylememiz kesinlikle olağandır. Botoks etkisini yitirdiği zaman tekrardan yaptırılabilen bir estetik işlemidir diyebiliriz.

Clostridium botulinum bakterisinden elde edilmesiyle bilinen bir toksin olan botoks, protein yapısında yer alır. Sonuç olarak yılan zehri değildir. Bu bilgi tamamen yanlıştır.

Botoks işleminde yanlış bir alana uygulama yapılması ya da normal zamanda uygulanması gereken düzeyden daha çok doz verilmesi gibi durumlarda bazı yan etkiler kendini gösterecek demektir. Bahsi geçen yan etkilerden en bilineni uygulamanın yapıldığı kısımda meydana gelen morluklardır. Yarım ya da bir saat neticesinde kendiliğinden yok olan kızarıklık ve şişkinlikler görebilirsiniz. Hiçbiri de kalıcı semptomlar değildir. Cilt kısa zaman içerisinde normal haline dönecektir.

Botoks uygulaması doğru biçimde yapılacak olursa dışarıdan bakıldığı zaman bir uygulama gerçekleştirildiği fark edilmeyecek biçimde doğal bir görünüme ulaşılabilir. Fakat yüksek doz enjeksiyon gerçekleştirilirse yapay bir görünüm ortaya çıkar ve bu da çok hoş olmayacaktır. Yine de seçim sizindir.

Botulinum toksininden meydana getirilen botoks, clostridium botulinun adlı bakteriyle ortaya çıkarılır. Yüz biçimlendirme konusunda da aktif rol alır. Terleme ve diş sıkma sorunlarına bile iyi gelir. Muhteşem bir çözümdür.

Gebelik döneminde olan, kas sistemiyle alakalı bir hastalığa yakalanan kimse botoks yaptıramaz. Geriye kalan herkes bu işlemi yaptırabilir.

Botoks işleminin kalıcı bir etkisi olmadığı için altı ayda bir tekrarlanmalıdır. Bu işlemin etkisini yitirdiğini kırışıklıkların artmasından anlamak ise her zaman için mümkündür diyebiliriz.

Botoks uygulaması, daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen bireylere göredir. Fakat her yaş grubu için farklı bir avantaj sunduğunu da ifade edebiliriz. Genç yaştaki biri diş sıkma sorununu çözmek adına botoks yaptırabilir ya da terleme sorunu olan genç bir birey de botoks işlemi yaptırabilir. Yani sadece yetişkinler ve ileri yaşlardaki bireyler botoks yaptırabilir diye bir kaide bulunmamaktadır. 

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Zaman içerisinde herkes gerek çevreye bağlı nedenlerden ötürü gerekse yerçekiminden dolayı yüzünün belli kısımlarında sarkma durumuna rastlayabilir. Böyle durumlarda ise yapılacak ilk şeylerden biri dengeli beslenip bol su tüketimi sağlamaktır. Bunun yanı sıra botoks işlemi yaptırmak da sorunu kökten çözecek olan bir durumdur.

Instagram

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

DiğerHizmetler

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Cilt Bakımı   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Yosun Peeling   1.500

Aleyna Gülten Beauty

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
PRP   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Mezoterapi   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Gençlik Aşısı   Randevu

Aleyna Gülten Beauty

Botoks, Aleyna Gülten Beauty Tuzla
Plazma Pen   Randevu

Aleyna Gülten Beauty