Blog

Etkili Lazer Epilasyon

Blog
Etkili Lazer Epilasyon
Nisan 25, 2022

Lazer epilasyon cihazları arasından en etkili olanı hangisidir hiç merak ettiniz mi? Tüyler nasıl birkaç farklı seansta kökten biter? Tüm bu soruların yanıtlarını bulmak için lazer epilasyon cihazlarını incelemek gerekiyor. Sizler için bu uzun yazıyı her bir ayrıntısıyla yazdık, işte konuya dair tüm detaylar ve kritik noktaların tamamı…

Lazer Epilasyon Nedir?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Işınların belli teknikler ile uyarılmasıyla oluşturulan bir ışık demetine benzemekte olan lazer, estetik ve tıp gibi birçok farklı alanda aktif bir şekilde kullanılması ile bilinen etkili bir tekniktir. Psiko sosyal bir problem haline gelen tüylenme durumunun ortadan kaldırılması adına kullanılan lazer epilasyon hemen hemen otuz seneye yakın bir süredir kullanılmakta olan yöntemler arasında yer almaktadır.

İnsan bedeninin her bir bölgesine uygulanma fırsatı olan bu epilasyon türünde ilk uygulamadan evvel en az 15 gün süresince tüylerinize dokunmamış olmanız sahiden de çok önemli bir kıstastır. Bu şekilde hem tüylerin düzeyi ve sertlik yapısı daha rahat şekilde gözlemlenir hem de lazer epilasyondan alabileceğiniz verimi arttırmış olursunuz. Ardından bir planlama yapılır.

Planlama yapılınca da uygulamanın gerçekleştirileceği alan tamamen temizlenecektir. Tüy çeşidi ve yoğunluk düzeyi, cilt rengi ve cilt tipi gibi kıstaslar uzman estetisyenler aracılığıyla incelenir ve uygun haldeki lazer epilasyon cihazıyla tüylerin yok edilmesi durumu gerçekleştirilir. İşlemlerin neticeye ulaştırılması tamamen kişiden kişiye değişmekte olan bir unsur olarak dikkat çeker.

Belirli süreçlerle işlemlerin tekrarlanması da en önemli kısımlardan biridir. Lazer epilasyonun asıl gayesi, kıl köklerinin tamamen yok edilmesi esasına dayanır. Bu kısımda lazer ışığının meydana getirdiği ısı, koyu renge sahip tüylerde daha etkili bir hal alacaktır. Tabii lazer epilasyon işlemlerinizi nerede yaptırdığınız da bu minvalde yine önem taşıyan bir durum olarak ilgi çekmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Tam Olarak Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulamalarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu kısmı dikkatli bir şekilde okumanızda kesinlikle yarar var demektir. Lazer epilasyon cihazının aygıt yani başlık kısmından cilde gönderilen lazer ışınları sayesinde cilt yüzeyinin detaylı bir taraması yapılır. Bireyin cildine giden tüm lazer ışınları melanin adlı tüye renk veren madde nezdinde tutulmaktadır. 

Bu şekilde lazer ile iletilen enerji düzeyi, tüylü alanda ısı enerjisine evirilir. Tüyden tüy köküne değin gönderilen ısı, çok kısa bir zaman içerisinde kıl kökünün tahriş olmasına neden olur. Kıl kökünde bulunan kök hücrelerin bu biçimde deforme hale gelmesiyle beraber birey, alakalı kısımda bulunan tüylerden tamamen kurtulacak demektir.

Lazer epilasyon uygulamasının en kısa sürede tamamlanması da herkesin beğenisini kazanan bir başka durumdur. Bu lazer türünün uygulama aşamaları ise az çok bellidir. Lazer uygulamalarından evvel bireyin tüylerinin jilet yöntemi ile kesilmesi lazımdır. Ama ağda gibi kıl köklerini azaltan uygulamalar asla yapılmamalıdır. Bu her zaman için zararlı bir faktör olarak görülmektedir. Dikkatli olmanız yarar var.

Tüyler kısaltılınca uygulamanın yapılacağı kısımdaki kıl köklerinin lazerle taranması işlemi başlatılır. Fakat uygulama yapılmadan evvel bireyin kıl ve ten rengi doğrultusunda lazer değerlerinin de bir ayarlaması yapılır. Bu kısımda kişi adına en iyi dozu netleştirmek de mühimdir. O nedenle profesyonel bir yerde lazer epilasyon işlemi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Neler Olmaktadır?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Lazer epilasyon gayesi ile kullanıma açık olan lazer türleri üç ana gruba ayrılır. Lazer uygulamasına en doğru lazer türü ile başlanması hayli mühimdir. Hangi lazer çeşidinin bireye uyum sağladığına uygulamadan evvel doktorlar karar verecektir. Bu değerlendirmeler neticesinde de lazer epilasyondan beklenmekte olan olumlu yön oranı tamamen artışa geçer. Yan etkiler de gitgide azalmaya devam eder.

Diode lazer epilasyon yöntemini anlatarak başlamak istedik. Bu lazer türü, istenmeyen tüylerin azalmasını temel gaye edinen bir yöntem olarak ilgi çeker. Diode lazer türünün dalga boyu öteki lazer araçlarına nazaran biraz daha uzundur. O nedenle de teni renkli olanlarda bile tedavi süresi daha da kısalacak demektir. Bu her zaman için böyle olmuştur. Hiçbir zaman da değişmeyecek bir konudur.

Diode lazer, 810 nm dalga boyuna sahip olmasıyla bilinir. Bahsi geçen dalga boyutu, Alexandrite lazer çeşidine oranla daha da derinlere inmesi ile sevilir. Cildin her kısmına inmesi de her bir kıl kökünü yok etmesine yardımcı olur. Diode lazer türü, dalga boyunun uzun olması nedeniyle koyu tendeki kıl köklerini bile yok etme konusunda harikadır.

Gelelim Alexandrite lazer epilasyon çeşidine! Son derece pratik bir yöntem olduğunu belirtmiş olalım isteriz. Teknik durumlardan ötürü yalnızca açık renge sahip tenlerde kullanılan bir çeşittir. Tüylerin işlemden hemen sonra yüzeyden uzaklaşıyor olması, uygulamadan sonra herkesin ne kadar da memnun kaldığının temel bir göstergesi gibidir.

Koyu tene sahip bireylerde bu lazer yöntemi ile işlem yapmak yan etki olasılığını hızla arttırıyor. Alexandrite lazer yönteminin boyun ve yüz gibi temel bölgelerde kullanılması ise ince köklü tüylerde artış sağlar. Bahsi geçen bölgelerde cildinizin açık renk olması da fayda etmez. Bu yöntem önerilmemektedir. Yine de seçim elbette ki size kalacak demektir. En iyi tercihi yapmak için fazla beklemeyin deriz. Böylece daha kısa sürede işlemleriniz halledilir ve neticeye ulaşır.

Bir diğer yöntem ise ND Yag lazer epilasyon olmaktadır. Cildiniz çok koyu bir renge sahipse mutlaka bu yöntemden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Son derece ağrılı bir lazerdir bu nedenle de öteki lazerlere göre kullanım alanı daha azdır. Dikkatle seçilmesi halinde nadir şekilde kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Dikkatli olmakta her zaman için fayda var diye düşünürüz.

Lazer Epilasyon Cihazları Arasında En Etkili Olan Hangisidir?

Bu soru tamamen bir yanılgının eseridir. Size bu konuya dair önemli ayrıntıları açıklıyor olacağız. Lazer epilasyon gibi büyük bir teknolojinin geldiği son evre içerisinde güncel aletlerin hepsi de etkili olmaktadır. Bu yöntemlerin her birinden de etkili bir neticeye ulaşmak adına kıl kökü ve ten rengine uygun şekilde lazer seçimi yapılması lazımdır.

Size uygun olmayan bir lazer seçimi yapılırsa kıl köklerinizin daha da güçlenmesi bile mümkündür. Bu nedenle lütfen alanında tamamen uzman hale gelmiş olan doktorlardan bu hizmeti alın. Bilindik güzellik merkezleri ve estetik uzmanlarından bu hizmeti almanız halinde kıl köklerinizin birer birer yok olduğunu siz de görmüş olacaksınız. Son derece sağlıklı bir yöntem olduğunu da belirtmiş olalım isteriz.

Buz Lazer Nedir? Nasıl Yapılır?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Buz lazer tamamen acısız, ağrı vermeyen ve kısa bir zaman dilimi içerisinde sonuç veren lazer yöntemlerinden bir tanesidir. Masaj konfor düzeyinde epilasyon konforu sağlamakta olan buz lazer yöntemi, ütüleme epilasyonu yöntemiyle üç farklı dalgada bir araya gelir. FDA onayı alan bir epilasyon yöntemi olduğunu ifade etmemiz ise her zaman için mümkündür.

Buz başlık cilde temas ettirilir. Ütü yapma kuvvetiyle hızlı hareketler neticesinde uygulama sürdürülür. Kıl kökleri teker teker lazer dalgaları aracılığıyla yok edilirken soğutma sistemiyle cilt tamamen rahat ettirilir. Cildin soğutulması daha rahat etmesine yardımcı olacak bir durumdur. Vücuttaki tüyleri almak, kişisel bakımın temel taşlarındandır. Bu işlemi acısız ağrısız yaptırmak için buz lazeri seçmelisiniz.

Buz Lazer Epilasyon Etkili Bir Yöntem Olur mu?

Buz lazer epilasyon tekniğinin etkili olduğu birçok klinik araştırma sonucunda ortaya konmuştur. Patentli olan bir teknoloji çeşididir. Enerjiyi bölerek çalışma yapar ve çok daha az bir düzeyde enerjiden yardım alarak aynı kısımda üstünde saniyeler içerisinde on tane atışa değin çıkabilir. Enerji bölündüğü için kişi acı hissetmez. Hissetse bile çok az hissedecektir. Sonuç olarak ağda yöntemi kadar acıtmaz.

Herkesin merak ettiği bir konuya daha parmak basmak istiyoruz. Birçok kişi yaş ile alakalı sorular sormaya devam ediyor; sizlere bu sorunun yanıtını en net biçimde vermek istedik. Buz lazer yaptırmak için yaş sınırı vardır. 18 yaşını geçmeyen bireylere lazer uygulaması yapmak doğru değildir. Bunun haricinde herhangi bir anlamda yaş sınırlaması getirilmemiştir.

Tüyler Tam Olarak Kaç Seansta Biter?

Buz lazer, öteki lazer türlerine göre dört ila altı seans içerisinde istenmeyen tüylere veda etmenizi sağlar. Geleneksel yöntemlerden kat be kat daha etkili olduğunu ifade etmek ise mümkündür. Yani kesin bir süre belirtmek imkansızdır fakat kısa bir zaman içerisinde tüylerinizden arınabileceğinizi de bilmenizde ciddi anlamda yarar vardır.

Bronzlaşan tenler de dahil olacak şekilde her cilt türüne uygun olan buz lazer sayesinde incecik tüyler bile yok olur gider. Kesinlikle denemeniz gereken bir lazer epilasyon yöntemi olmaktadır. Aynı zamanda buz lazer her mevsimde yaptırılabilir. Yaz mevsiminde bile dilediğiniz gibi bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Artık her şey serbest ve mümkün!

Buz lazer seanslarının süresini netleştiren iki temel kıstas bulunur. Bunlar uygulamanın gerçekleştirileceği alan ve kişinin kilosudur. Ortalama biçimde ise süreleri şu şekilde sıralayabiliriz: Bütün beden 60 dakika, bacaklar 30 dakika, koltuk altı 10 dakika, kol kısmı 20 dakika ve yüz kısmı da 15 dakika şeklinde ilerler. Yani kısa bir sürede seansınızı tamamlamış olursunuz, harika değil mi?

Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Zarar Verir mi?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Günümüzde birçok kişi genital bölgeye yaptırılan lazer epilasyonun herhangi bir zararı olup olmadığını merak etmektedir. Genital bölgede bulunan tüylerden ebediyen uzaklaşmak adına artık ağda acısına katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Jilet ile gerçekleştirilen kıl alımlarında kıllar daha da arttığından lazer yöntemi en iyisidir. Genital bölge hijyen isteyen temel bölgelerden biridir.

O nedenle de tüylerden kurtulmanız daha kolay bir hijyen oluşturmanızı sağlayacak demektir. Kişinin kendini daha konforlu hissetmesini de sağlayacak bir durumdur. Buz lazer epilasyon yöntemi sayesinde bedeninizin her bölgesine olduğu gibi genital bölgeye de lazer uygulaması yaptırabilmiş olacaksınız. Bahsi geçen uygulama yalnızca kıl kökünü hedefler ve kıl kökünü doğrudan yok etmeye dayalı çalışır.

Lazer Epilasyonun Sağladığı Avantajlar Neler Olmaktadır?

Lazer epilasyonun getirdiği birçok farklı avantaj bulunmaktadır. Bunları sizlere listelemek istedik. Öncelikle bu yöntem tamamen güvenlidir, size sunacağı ilk avantaj da bu olmaktadır. 1997 senesinde Food and Drug Administration tarafından güvenli bulunan bu yöntem, tamamen onaylıdır. Birçok çalışma neticesinde güvenli olduğu ortaya çıkarılmış olmaktadır. 

Ağrısızdır. Kişiye konfor verir. Lazer epilasyonun günümüzde gitgide gelişmesi ile epilasyon artık tamamen ağrısız bir hal almıştır. Buz lazer, kullanılan ICE patentli teknoloji ile lazer epilasyonu tamamen bir üst segmente kadar çıkarmış olmaktadır. Epilasyon sırasında cildi soğutan buz lazer sayesinde acı en aza iner ve konforlu bir şekilde tüylerden kurtulursunuz. Kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Bir diğer avantaj da bu yöntemlerin tamamen yan etkisiz olması ile alakalıdır. İstenmeyen tüylerin yok edilmesi konusunda jilet gibi yollar genelde kesiklere ve yaralara yol açar. Ağda da cilt üzerinde tahrişe sebep olacaktır. Lazer epilasyon FDA onayına sahip halde olduğu için yararlı bir edim olarak görülmektedir. Alanında uzman bir doktorun bu işlemleri gerçekleştirmesi ise en önemli unsur olur.

Lazer Epilasyon Hızlı Uygulanır mı?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Lazer epilasyon son derece hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. En çok da buz lazer geniş tarama alanına sahip haldeki temel başlığı sayesinde lazer epilasyonla alakalı seanslarını yarı yarıya kısaltır. Böylece zamandan tasarruf sağlamış olursunuz. Koltuk altı gibi ufak bölgeler bir iki dakika anca sürmektedir. Tüm beden ise 40 dakikada bitecek demektir.

Lazer yöntemi iki ayda bir yedi seans gerektirmektedir. Bu seansları bitirince az az çıkan ince tüyler için senede bir defa gidebilirsiniz. Durmadan tıraş etmek ve ağdayla kılları almak zamandan tasarruf etmenizi büyük ölçüde etkilerken daha fazla para harcamanıza da neden olacaktır. O nedenle her daim tercihiniz lazer epilasyondan yana olsun. Böylece daha kısa sürede kıllarınızla vedalaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sayesinde Paradan da Tasarruf Sağlamak Mümkün müdür?

Uzun seneler boyunca jilet satın almak ve ağdaya da para vermek ama buna rağmen kıllarınızın artmasından sıkıldınız mı? O zaman hemen lazer epilasyon sayesinde daha uygun bir fiyata tüylerinizin her birinden ebediyen uzaklaşabilirsiniz. Bunu yapmak için bir hastane ortamında lazer işlemleri yaptırmanızı öneriyoruz. Böylece batık kıllarınız bile tamamen tarihe karışmış olacak.

Pürüzsüz bir cilde sahip olacak, bebek gibi bir cildin ne kadar da konforlu olduğunu yeniden keşfetmiş olacaksınız. Özgüveninizin de gitgide arttığını göreceksiniz. Tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmak için daha fazla beklemeyin. Hemen alanında uzman bir doktordan randevu alın ve bu işlemleri bir an evvel bitirmeye bakın. Böylece tüm kıl sorununuzdan anında kurtulmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Lazer Epilasyon Sonrasında Tüyler Ne Zaman Tam Olarak Dökülme Yapmaya Başlar?

Günümüzde lazer yaptırmak isteyen birçok bireyin sorduğu ilk sorulardan bir tanesi bu işlemlerden sonra tüylerin tam olarak ne zaman dökülme yapmaya başlayacağı ile alakalıdır. Bu durum aslında kişiden kişiye değişecektir. Hatta bölgeden bölgeye bile değişen bir durum olmaktadır. Alexandrite lazer uygulama yöntemi esnasında tüyleri birer birer döker.

Sonrasında çıkan tüyler ise en fazla üç hafta içerisinde komple dökülüp gitmiş olacaktır. Bu da sizin rahat hissetmenizi sağlayan temel formüllerden birini oluşturacaktır. Buz lazer gibi sistemlerde de en fazla üç haftada komple tüysüz bir tene kavuşacaksınız. Lazer epilasyon sayesinde dökülmeler her geçen gün artar ve durur. Böylece herkes bu durumdan memnun kalır ve bir daha asla jilet gibi yöntemler kullanmak durumunda kalmaz.

Yüz Bölgesine Lazer Epilasyon Yaptırmanın Zararları Var mıdır?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Yüz bölgesinde özellikle yanaklarda, çenede ve bıyık bölgesinde çıkan tüylerin her biri de kişiyi rahatsız edecek boyuttadır. Genelde kadınlar yüz bölgelerine lazer epilasyon yaptırmak için gelirler. Yüz bölgesine lazer yaptırmanızın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Atışlar en dikkatli şekilde sorunlu bölgelere yapılır. Sorunlu bölgedeki tüm kıllar bir anda yok olur gider. Siz de kendinizi bu zamana kadar hiç böyle rahat hissetmediğinizi fark edersiniz.

Böylece kısa bir zaman dilimi içerisinde siz de bu tüylerden tamamen kurtulmanın keyfini yaşamış olursunuz. Günümüzde birçok güzellik merkezinde yüz bölgesine de lazer atışları dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Birçok birey de bu hizmetten son derece uzun süreli olacak bir şekilde memnun kaldığını açıklamaktadır. Bu memnuniyetin kalıcı olması sahiden de çok önemli bir unsur olarak dikkat çeker. Bu duruma her daim önem vermeniz gerektiğini de bilmelisiniz diye düşünüyoruz.

Lazer Epilasyon İşlemleri Kalıcı Sonuç Vermekte midir?

Birçok kişi lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığı konusunda şüpheye düşebilir. Bu çok normal bir durumdur. Fakat size şunu rahat bir biçimde söyleyebiliriz; evet günümüzde gelişen teknoloji sayesinde lazer epilasyonun her daim kalıcı netice verdiğini ifade etmemiz mümkündür.  Tamamen güvenli bir şekilde tüylerinizden kurtulmak için daha fazla zaman kaybetmemelisiniz. Hemen çevrenizde yer alan güvenli bir merkeze giderek tüylerinizden uzaklaşmalısınız. Lazer epilasyonun getirdiği rahatlıktan çok hoşlanacağınızdan eminiz. 

İnce Tüyleri Daha Net Gören Lazer Cihazı Hangisidir?

Buz lazer uygulaması esnasında aktif bir biçimde kullanılması ile bilinen diode lazer ve öte yandan alexandrite lazerle çalışma yapan aletler ince tüyleri yok etme konusunda son derece başarılı bir yapıya sahiptir. Tüy yapınız ince ise ve her birinden birer birer kurtulmak istiyorsanız her zaman için bu cihazlardan bir tanesini seçmenizde büyük yarar olacaktır. Yine de siz her zaman doktorunuzun size tavsiye edeceği cihazı uygun görün. Çünkü kıl köklerinizi inceleyecek olan kişi doktorunuzdur.

En Az Acı Veren Lazer Epilasyon Aleti Hangisidir?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

En az acı veren lazer epilasyon aletleri az çok bellidir; Soprano Ice buz lazer, Lutronic Clarity ve Cynosure 5500 Apogee adlı cihazlar asla canınızı acıtmaz. Ayrıca kıl köklerinizin en derin bölgelerine değin inerek sizi bu süreç neticesinde daha da rahatlatmış olurlar. Lazer epilasyonla alakalı olarak gelinen son nokta ise tüyleri yüksek düzeyde bitirebilecek etkidedir, bu da asla unutulmaması gereken bir başka ayrıntı olarak göze çarpar. Uygulama ise klinik bir ortamda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ancak bu şekilde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kimlerin Lazer Epilasyon Yaptırması Sakıncalı Olarak Görülür?

Lazer epilasyon birçok bireye net şekilde uygulanabilir olsa da bazılarına uygulanamaz. Öncelikle bu uygulamanın kanserli hastalara, fazla bronzlaşmış tenlere, cilt lekesi olanlara ve hiperpigmentasyon durumuna yatkın olanlara, ışığa karşı hassas hale gelmesine neden olan ilaçlar kullanan kişilere ve cilt hastalıkları bulunan kişilere yaptırılması tamamen sakıncalıdır.

Bunun yanı sıra lazer epilasyonun kaş kısmındaki ve göz bölgesinde bulunan doku yapısı nedeniyle bahsi geçen bölgelere asla uygulanmaması lazımdır. Gebe bireyler de bu uygulamayı yaptıramazlar. Az evvel de söylediğimiz rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz asla lazer epilasyon yaptırmamalısınız. Bu konuda hassas davranmanız sağlığınız adına çok önemli bir konu olacak demektir. Uygulama yapılacak yerde açık yara ya da enfeksiyon bulunuyorsa da lazer epilasyon yapılmaz. 

Lazer Epilasyon Hangi Kısımlara Uygulanır?

Lazer epilasyonun vücudun hemen hemen her yerine uygulanabildiğini söyleyebiliriz. Yüz bölgesine bile uygulama yapılmaktadır. Kollari bacaklar, bikini kısmı, genital bölge, göbek ve karın bölgesi, sırt, göğüs, boyun tıraş bölgesi, sakalın üst kısmı, yüzde yer alan lokal bölgeler ve dudak üstü lazere uygun olmaktadır. Ne kadar sürede sonuç alınabileceği ise tamamen kişiden kişiye değişim gösterecek olan temel bir durumdur diyebiliriz. Herkesin alacağı sonuç hemen hemen benzer olsa da yine de bu durum kişiden kişiye değişme mantığıyla devam eder.

Lazer Epilasyon Sonrasında Leke Oluşur mu? Yanık İzi Olur mu?

Etkili Lazer Epilasyon, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Alanında uzman bir doktordan bu hizmeti aldığınızda herhangi bir sorun yaşamadığınızı görmüş olacaksınız. Doğru şekilde gerçekleştirilen bir uygulama ve bu uygulama sonrasında gereken hassasiyetin de sağlanmasıyla beraber cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Klinik alanda gerçekleştirilen bu uygulama, yanık olasılığını yok eder. Lazer epilasyon hizmetini her daim kaliteli bir yerden alın deriz.

Lazer Epilasyon Öncesinde Herhangi Bir Hazırlık Yapılmalı mıdır?

İşlemlerden birkaç ay önce tüylerinizi kökten almakta olan epilasyon cihazı ve ağda gibi yöntemler kullanmamalısınız. İlk lazer epilasyon işleminize giderken tüylerinize müdahale etmeden giderseniz kıl türünün net görülmesi açısından kolaylık katacaktır. Cildin yakın bir zamanda güneş ışığında kararmamış olması da çok önemlidir. Başka bir hazırlık yapmanıza ise hiç mi hiç gerek yoktur.

Cilt Tonu Lazer Epilasyon Meselesinde Neden Önemlidir?

Lazer ışınları, tüy köklerinde birikim yapan ve tüylere renk veren melanin adlı siyah renkteki maddeyi görür ve onu yakar. Böylece tüylerinizden tamamen kurtulmuş olursunuz. Ten rengi koyu olduğu zaman lazer ışınlarının bahsi geçen maddeyi görebilmesi de zorlaşır. Böylece etki de azalmış olur. O nedenle açık ten rengi üzerinde yer alan koyu kıl köklerinde daha etkili hale geçer.

Lazer Epilasyon Seanslarına Dair Ne Bilgi Verilebilir?

Yüz haricindeki uygulamaların her birinde ilk birkaç seans iki ay arayla yapılmalıdır. Ardından seans aralıkları daha da açılır. Bunun nedeni ise tüylerin gitgide dökülmesidir. Yüz bölgesi için en az bir ay kadar mola verilecek bir biçimde planlama gerçekleştirilir. Bireyin gereksinimlerine göre meydana getirilen planlama örneklerinde tüylenme sıklığının da belirli unsurlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Lazer epilasyon uygulama evreleri eski zamanlara oranla daha da kısalmış haldedir. Çünkü teknoloji her geçen gün inanılmaz bir biçimde değişmekte ve sık sık da gelişmektedir. Bölgesel uygulamaların her birinde ise bu sürenin on dakikaya dek çıktığını söyleyebiliriz. Son derece pratik bir işlemler bütünü olmaktadır. Yani sonuç olarak lazer epilasyonun uygunluk durumu ve seans düzeyi tamamen size bağlı bir biçimde değişim gösterecektir. 

Yüze Lazer Epilasyon İşlemleri Sonrasında Makyaj Yapılmalı mıdır?

Zorunlu değilseniz lazer epilasyon sonrasında yüzünüze asla makyaj yapmayın deriz. Sadece güneş kremi kullanabilirsiniz. Hassas bir cildiniz varsa bu durumlara dikkat edin deriz. Dudak üstü gibi lokal şekildeki uygulamalar sonrasında doktor önerisine uygun bir biçimde makyaj kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünlerin lazer epilasyonla beraber uyum sağlamaması öngörülür. İşlemden birkaç gün sonra makyaj yapmanız çok daha mantıklı bir hareket olacak demektir.

Lazer Epilasyon Yaptırılacağı Zaman Hangi Konularda Dikkatli Olunmalı?

İlk olarak bir uzmana görünmelisiniz. Kıl kökü genel yapısı ve ten rengine göre lazer epilasyona uyum sağlayıp sağlamadığınız netleştirilmelidir. Hangi cihazla nasıl bir sürece girmeniz gerektiği de yine bu ölçüde netleştirilecektir. Alanında güvenilir hale gelen profesyonel bir merkezde işlemlerinizi sonuca ulaştırmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Lazer epilasyon yaptıracağınız zaman internet ortamında diğer kişilerin görüşlerini de incelemeyi unutmayın deriz. Yorumlar her zaman bakış açınızı ve ufkunuzu iyi anlamda geliştirmenize yol açacak unsurlardan bir tanesidir. Sizi en iyi biçimde yönlendirerek doğru firmayı bulmanızı sağlar. Bu her daim böyle olmuştur. O nedenle uzman bir doktordan öneri almaya çalışmalısınız. 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *