Blog

Akustik Şok Dalga Terapisi

Blog
Akustik Şok Dalga Terapisi
Haziran 13, 2022

AWT yani Akustik Şok Dalga Terapisi, basınçlı formdaki ses dalgalarıyla beraber tesir eden bir kas geliştirme uygulamasıdır. Bu uygulama aynı zamanda yağ dokularını parçalayarak vücudun şekillenmesine vesile olur. Cilde temas edilerek gerçekleştirilen bu uygulama içerisinde ses dalgalarının darbeleri cilt yüzeyini ve bağ dokuyu geçip kaslara etki eder. Yağ hücrelerine basınç yapar. Böylece kan dolaşımı harekete geçecektir.

Kan dolaşımının canlanması ve kasların da aktif olarak çalışmasıyla salgılanmış olan hormonlarla metabolizma uyanıp hız kazanır. Lenf drenaj sisteminin de daha iyi çalıştığını görmüş oluruz. Akustik Şok Dalga Terapisi kısa bir zaman içerisinde şok ses dalgalarının üretimini yapar. Böylece altı bara dek uyguladığı basınçla beraber bu ses dalgalarını derinin alt katmanlarına iletir. Yüksek enerji düzeyine sahip şok dalgaların cildin yüzeyinde herhangi bir ağrı ya da acıya neden olmadığı görülmüştür.

Bu uygulama; bölgesel incelme ve zayıflama yöntemi olmasına rağmen farklı tedaviler konusunda da görev alır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Selülit tedavisi
  • Cilt pürüzsüzleştirme
  • Sıkılaştırma
  • Bölgesel incelme
  • Bölgesel zayıflama
  • Vücut şekillendirme

Siz de tüm bu etkileri görmek adına güvenilir bir güzellik merkezinden uygulamayı satın alabilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Akustik Şok Dalga Terapisi Uygulaması Nasıl Çalışır?

Yüksek basınçla mücadele etmek durumunda kalan yağ hücresinin zar bölgesi zayıflar, geçirgen olma özelliğinde artış görülür ve fazla gelen yağ da hücre zarından rahatça çıkar. Bedenin atıkları dışarı atma sistemi lenf drenajdır ve çözülen yağların fazlalık kısmını bedenden atar. Bunun neticesinde de bedenin kendi kendini iyileştirip düzeltme kabiliyeti aktif hale gelir. Kan dolaşımının ortaya çıkması ve bununla beraber de kas kütlesinin büyümüş olması, spor yapan bir kişinin vücudunda doğal şekilde başlayan zayıflamaya bağlı halde bedenin her katmanın dokusal iyileşmenin meydana gelmesine neden olur.

Akustik Şok Dalga Terapisi Nasıl Yapılır?

Uygulama kısmına ve tedavinin durumuna göre seçimi yapılan tüm başlıklar kullanılmadan evvel cilde soğuk jel uygulaması yapılır. Cihaza özel problar ile işlem yerine masaj uygulanır. Bölgesel yağlanmaya açık halde olan kalça, karın ve bel kısmında zayıflama, sıkılaşma sağlanır. Sıkı bacaklara ulaşmak adına Akustik Şok Terapisi en etkili güzellik uygulamalarından bir tanesi olmuştur diyebiliriz.

Kol sıkılaştırma ve inceltme konusunda da yine akustik şok dalgaları size yardımcı olacaktır. Akustik Şok Dalga Terapisi haftada iki kez uygulanabilen bir yöntem olarak dikkat çeker. En az sekiz ila on seans kadar yaptırmanız gerekebilir. Net seans sayısı ise tamamen kişinin bedenine göre değişecektir. Buna doktor karar vermelidir. Her daim bu hizmeti bir uzmandan almayı ihmal etmemelisiniz.

Akustik Şok Dalga Terapisi ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Gerçekleşir?

Akustik Şok Dalga Terapisi; tamamen ameliyatsız ve ağrısız bir bölgesel incelme uygulaması olmuştur. Teknolojik bakımdan da tamamen özgün bir cihaz olduğunu ifade edebiliriz. Ses dalgaları ve basıncın gücünü birleştirmesi ile oluşan bu sistem, bölgesel yağlanmaya karşı etkili seanslar vadeder. Vaatlerinin her birini de en iyi şekilde karşılaması ile dikkatleri üzerine çeker. Yağ hücrelerini de tek tek parçalar.

Bu parçalama işlemi gerçekleşirken, kas kütlesini de büyüten akustik dalgalarla fazla yağlarınızdan ameliyat olmadan kurtulmuş olursunuz. Acı vermeden, ağrılı durumlar yaşatmadan bölgesel zayıflamanıza yardımcı olur. Günlük yaşamınıza ve iş hayatınıza herhangi bir biçimde ara vermeniz de gerekmeyecektir. Metabolizmayı da diyetle desteklediğinizde bu uygulama daha etkili olur.

Fazla yağlar, bedenin kendi yağ atım sisteminin kullanılması ile gerçekleşir. O nedenle de sonuçlar her daim kalıcı olur. Süreç de tamamen kendi halinde gelişecektir. Akustik Şok Dalga Terapisi uygulamasından sonra bireyin en az iki üç litre kadar su içmesi ve tedavi zamanı boyunca da sıvı tüketimiyle bedenine yardımcı olması gerekir. Böylece uygulamanın da tesiri en iyi biçimde artmış olur.

Akustik Şok Dalga Terapisi ile Vücut Sıkılaştırma İşlemi

Sarkık hale gelen deri dokusunu tekrardan eski formuna çevirebilme konusunda medikal estetik uygulamalar içerisinde en etkili olan yollardan bir tanesi Akustik Şok Dalga Terapisi olmaktadır. Ameliyat olmadan cildinizi sıkılaştırmanızın en önemli avantajı herhangi bir iyileşme sürecinin olmaması ve sosyal hayatınıza direkt devam edebilmenizdir. Akustik Şok Dalga Terapisi’nin sayısız olumlu yönü olduğunu da unutmamalısınız. Kısa sürede sıkılaşmak hiç bu kadar değerli olmamıştı!

Güçlü ses dalgalarının yardımı ile oluşan akustik titreşimlerin dokulara ilettiği basınç, kolajen üretimini de arttırarak cildin elastik halini kazanmasına vesile olacaktır. Dolaşım sisteminin ani bir biçimde gevşeyip rahatlaması, metabolizmanın çalışma gücünün hız kazanması ve kas kütlesinin de artmasına bağlı şekilde bedende kolajen üretimi de artacaktır. Bu biçimde elastin liflerinde kısalma meydana gelir. Sıkılaşma da gözle görülür bir hal alır.

Akustik Şok Dalga Terapisi uygulaması ile bedeninizi sıkılaştırmanızın avantajları ise şöyledir:

  • Hatlarınız biçim kazanır ve tamamen belirginleşir.
  • Teniniz pürüzsüzleşir.
  • Daha ince bir görünüm elde edersiniz.
  • Bedeniniz ufalır.

Kol Sıkılaştırma İşlemine Dair Bilgiler

Kol sarkıklarına sık denk gelinir. Spor yapmasına karşın kollarında gevşeklik yani sarkma olan bireylerin büyük bir kısmı kadınlardır. Kadınların bedeni genel olarak daha yağlı bir forma sahip haldedir. Kollarının arka bölümü ve alt kısımdaki deri de yüksek düzeyde yağlı bir alan olur. Akustik Şok Dalga Terapisi, kolun çalıştırılması zor halde olan kas gruplarının üzerinde de etki sağlar. Gevşemenin olduğu kısımdaki kas yoğunluğu da böylece artacaktır. Yağ dokusu ise bir anda ufak hale gelecektir. Bunun yanında bağ dokuda hareket etmeye başlayan kolajen hücrelerle de bozulan elastin lifleri ilk zamanki haline dönecektir.

Bacak Sıkılaştırma İşlemine Dair Bilgiler 

Akustik yönlü ses dalgaları, bacak kaslarının çalışmasını sağlayarak üst bacaklarda birikme yapan ve gevşeyen, sarkan görünüme neden olan yağ dokularını azaltır. Daha doğrusu ufaltır. Bacak şekillendirme konusunda en çok seçilen yollardan biri haline gelen Akustik Şok Dalga Terapisi, bacakların incelmesine neden olur. Parıl parıl parıldayan bir tene sahip olursunuz. İç bacak eritme konusunda da her daim bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Güvenli bir güzellik merkezinde yaptırmalısınız.

Bel ve Karın Bölgesi Germe  İşlemine Dair Bilgiler

Karın kısmında yerleşik yağ sorununun olması Türk toplumunda erkekler ve kadınlar içerisinde en yaygın bölgesel yağlanma problemlerinden bir tanesi olmuştur. Ani kilo alıp verme durumlarına bağlı bir biçimde gelişme gösteren tüm sarkmaların odak noktasında karın, bel ve göbek kısmındaki sarkmalar vardır. Kadınlarda gebelik sonrası karın sıkılaştırma uygulaması yine Akustik Şok Dalga Terapisi konuları arasına girmektedir diyebiliriz.

Bu uygulamanın son derece geniş bir alana yayılmasına rağmen karın sıkılaştırma konusunda daha fazla tesir gücüne ulaştığını da ifade etmek isteriz. Önemli olan ise kişinin her daim alanında uzman hale gelen kişilerden bu tür hizmetleri alıyor olmasıdır. Güvenilir bir yerde yaptıracağınız her Akustik Şok Dalga Terapisi işleminden kesinlikle memnun kalacaksınız. Kısa süre içerisinde sıkılaşmak size çok iyi gelecek, bundan eminiz. 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *