Ozon Tedavisi ile Cilt Bakımı

Ozon Tedavisi ile Cilt Bakımı

Ozon Tedavisi ile Cilt Bakımı
Aleyna Gülten Beauty

OzonTedavisi

Cilt sürekli bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyan organlardan biridir. Yaşın ilerlemesi ile beraber cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünümünden kopmaması adına, bazı yöntemlere başvurulması gerekir. Bu yöntemlerden biri olan ozon tedavisi tamamen doğal, yan etkisi olmayan ve insan vücuduna uyumlu olan bir işlemdir. Kan dolaşımını arttırarak cildin yenilenmesine yardımcı olan bu işlem, her cilt tipine ve ihtiyacına uygundur. Daha temiz, genç, fresh ve pürüzsüz bir cilt için herkesi ozan tedavisi ile tanışmaya davet ediyoruz. İşte, ozon tedavisine dair her şey!

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi, ozon gazı kullanılarak cildin parlak, pürüzsüz ve yeni görünüme kavuşmasını sağlayan bir cilt bakımı yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, insanların ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak farklı yöntemler ile uygulanabilir. Ancak en fazla cilt gençleştirme ve selülit tedavisinde ön plana çıkar. Olduğundan daha pürüzsüz cilt ve vücut görünümüne zahmetsiz şekilde sahip olmak isteyenler, ozon tedavisi seanslarını tercih eder.

Ozon gazı cildin hem doğal güzelliğini hem de sağlığını koruyan sıra dışı bir gaz çeşididir. Bu gaz ile ozon terapisi yapıldığında cilt bozuklukları maskelenmeden doğal fonksiyonlar yerine getirilir. Bu sayede cilt katmanları onarılarak yenilenir. Ozonun etkisi cilt yenilenmesi konusunda kompleks bir program içerisinde uygulandığı taktirde görülebilir. Ozon tedavisi nedir sorusuna net bir yanıt verilerek tüm soru işaretleri giderilir.

Ozon Tedavisinin Cilde Etkileri

Ozon tedavisi cildin yenilenmesi ve onarılması konusunda üstün rol oynayarak kapsamlı bir iyileşme sağlar. Anti-aging görevi alarak ciltte meydana gelen veya ilerleyen zamanlarda gelebilecek problemlerin önüne geçer. Epidermis katmanında yaşlanma, epidermisin yorulması, çoğalanhücre sayısında azalma, elastikiyet kaybı, derin kırışıklıklar, keratin katmanında artış ve epidermis deformasyonunda artış gibi problemlerle karşı karşıya kalınabilir.

Yaşlanma ile birlikte birtakım solunum enzimlerinin aktivitesinde ve sitokromoksidaz sentezinde azalmalar olmaya başlar. Bu durum ise, hücresel enerji yetmezliğinin oluşmasına neden olur. Epidermis hücreleri kendi kendini yenileyemez, elastik lifleri yorularak parçalanır. Bunun sonucunda kırışıklıklar ve sarkmalar görülmeye başlar. İşte bu noktada ozon tedavisinin diğer uygulamalardan farkı; cildin eski haline dönmesi, nemlenmesi, yenilenmesi, korunması ve oksijenlenmesini sağlayan organizmaya hem dışarıdan hem de içeriden iki şekilde etki etmesidir.

Ozon tedavisi cilde yalnızca kozmetik bir etki yaratmaz; genel olarak sıkılaşma, temizleme ve pürüzsüz görünüm kazandırır. O nedenle ozon tedavisi cildin bağışıklık, yenilenme, su tutma ve bariyer fonksiyonlarını düzeltmekle beraber yapısının iyileşmesine de izin veren özel bir uygulamadır. Özellikle cilt stresi gibi rahatsızlıkları olan hastalarda ozon tedavisi sayesinde hem hızlı hem de gözle görülebilir bir iyileşme sağlanır.

Ozon Tedavisi Cilde Faydaları

Ozon tedavisi cildin ihtiyacına, türüne ve yapısına bağlı olarak uygulanan bir yöntemdir. Bu faktörlere göre alanında uzman ve tecrübeli insanlar tarafından uygulandığında ozon tedavisi faydaları görülebilir. Ozon tedavisi faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Ozon vücutta bulunan beyaz kan hücrelerinin artmasına yardımcı olarak savunma sistemini güçlendirir. Beyaz kan hücreleri ise, hücrelerin oluşmasında ve işlevlerini arttırmasında etkilidir.
  • Ozon tedavisi faydaları arasında sıkı ve pürüzsüz cilt sunması da yer alır. Beyaz kan hücrelerinin artış göstermesi ile beraber doku ve hücrelere giden kan dolaşımı artar. Bu sayede ise cilt kendi kendini yenilemeye başlar.
  • Ozon tedavisi ciltteki lekeleri, ince çizgileri ve kusurları onarır. Cildi derinden yenileyerek ve onararak yepyeni bir görünüm sunar.
  • Ozon tedavisi sayesinde daha yumuşak, pürüzsüz ve genç görünümlü cilde kavuşulur.

Cilt Yaşlanmasında Ozon Tedavisi

Cilt yaşlanması kırışma, sarkma ve ince çizgi oluşumu gibi birçok problem ile görülür. Bu problemlerden kurtulmak üzere ise çeşitli uygulamalara ve ürünlere başvurulur. Yaş ilerledikçe ürün ve uygulamaların etkileri eskisi kadar fayda sağlamaz. Bu noktada devreye giren ozon terapi yöntemi, cilt yaşlanmasının önüne geçildiği gibi sorunlarda giderilir.

Ozon tedavisi ile oksijenin dokular aracılığı ile daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklık sistemi ve kan dolaşımı da harekete geçerek ciltteki gözle görülür fark kısa zamanda görülür. Daha canlı, pürüzsüz ve genç bir cilt yapısına kavuşulur. Ozon tedavisi seansları aksatılmadığı sürece cilt yaşlanması probleminden kurtulmak mümkün olur.

Selülit Tedavisine Ozon Terapisi

Ozon tedavisi faydalarından biri de selülit problemine çözüm olmasıdır. Bu yöntem farklı mekanizmalar aracılığı ile selülitte etkili olur. Ciltte biriken yağ asitleri ile savaşarak yağ kalıntılarının hem kırılmasına hem de vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda alyuvarların oksijen taşımasına performansını arttırarak kılcal damarlardan kan akışının düzelmesini sağlar. Bu sayede, yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal duruma dönmesine yardımcı olur.

Cildi Yenileme ve Tazeleme için Ozon Tedavisi

Ozon, cildin yenilenmesi ve tazelenmesi konusunda oldukça etkilidir. Ciltteki problemleri örtmeden doğal akışına kavuşturan ozon tedavisi, taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşulmasına olanak tanır. Uygulandığında dolaşım sistemini çalıştırarak toksinlerin atılmasına, hücrelerin çalışmasına ve cildin eskisi gibi kendini yenilemesine yardımcı olur.

Ozon tedavisi diğer uygulamaların aksine hem içten hem de dıştan yapılır. Bu sayede cildin korunmasını, yenilenmesini, oksijenlenmesini ve normal görünümüne dönmesini sağlar. Yani ozon tedavisi ciltte kalıcı bir etki yaratır. Cildi temizler, sıkılaştırır ve toksinlerin atılmasını sağlayarak geride tazelenmiş bir cilt bırakır. Bu gibi sebeplerden ötürü ozon, kırışıklık tedavisinde mucizevi bir yöntem olarak görülür.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ozon tedavisi kişinin cilt yapısına, türüne, problemine ve ihtiyacına göre farklı şekillerde uygulanır. Bu sayede kişilerin temel cilt problemleri giderilerek arzu ettikleri görünüme ulaştırılır. Ayrıca bu tedavinin uygulaması son derece basittir.

Ozon tedavisi uygulama aşamaları şu şekildedir:

  • İlk başta ozon uygulaması gerçekleştirilecek bireyden bir miktar kan alınır. Ne kadar kan alınacağı bireyin cilt ihtiyacına ve problemine göre değişiklik gösterebilir.
  • Alınan kan, dozu sadece uygulamanın gidişatına bağlı olarak belirlenen ozon ile birleştirilerek tekrardan bireye enjekte edilir.
  • İlgili işlemler 15 dakika ile 60 dakika aralığında sürebilir.
  • Ozon tedavisi sonucunda kişi gündelik yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Ozon tedavisi nasıl yapılır sorusuna yanıt arayanlara yukarıdaki maddeler ile yanıt verilmiş olur. Bu tedaviden etkili ve verimli bir sonuç alınması için en az 10 seans uygulanması tavsiye

Ozon Tedavisi Kaç Seans Uygulanmalı?

Ozon tedavisinde kişilerin cildine, ihtiyacına, yaşına, kilosuna ve problemine bağlı olarak seans sıklığı belirlenir. Genelde bu tedavisi seansları haftada 2 kez uygulanır. Etkili bir sonuç elde edilebilmesi için en az 10 seans uygulanması tavsiye edilir.

Ozon Tedavisi ile Ciltte Nasıl Bir Değişim Görülür?

Ozon tedavisi sonucunda cildin daha taze, yenilenmiş, sıkı ve pürüzsüz görünümüne şahit olunur. Bu tedavi ile deri kan dolaşımını arttırarak ilgili işlemlerin gerçekleşmesi hususunda önemli bir rol oynar. Ozon tedavisi yaptıranlar yorum yaptığında da ciltlerinin daha yeni, taze, yumuşak, temiz ve gençleşmiş olduğundan bahseder.

Ozon tedavisi hücrelere ve dokulara giden kan dolaşımının artması konusunda üstün bir rol oynar. Kan dolaşımının artması ile ciltte bir aydınlık ve parlaklık söz konusu olur. Aynı zamanda bu tedavi bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Öte yandan vücut direncini arttırarak enfeksiyon hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

Ozon tedavisi, ozonun tıbbi şartlar altında bir yan tedavi biçiminde uygulanmasıdır. Ozon etkili bir mikrop öldürücü özellik taşıdığından çeşitli problemlerin tedavisinde uygulanır. Ozon tedavi yöntemleri ise hastalığın türüne göre değişiklik gösterir. Yaygın olarak kullanılan ozon tedavi yöntemleri şu şekildedir:

Majör Yöntem

Ozon tedavisinin en yaygın kullanıldığı yöntemlerden biri majördür. Bahsi geçen yöntem için hastadan 50 ila 200 ml aralığında bir kan alınır. Ardından tedavinin seans sayısı ve uygulanacak ozon dozu hastanın yaşına, cilt problemine, ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Minör Yöntem

Ozon tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir diğeri de minördür. Bu yöntemde hastadan alınan 2 ila 5 cc arasındaki kan, belirlenen orandaki ozonla karıştırılıp kişiye enjekte edilir.

Subikutan Yöntemi

Subikutan denilen ozon tedavisi yöntemi, belirlenen doz hacmindeki ozon gazının ince uçlu bir iğne yardımıyla cildin altına enjekte edilmesi işlemidir.

Ozon Tedavisi Sonucu İnsan Vücudunun Tepkileri

Ozon tedavisinin insan vücuduna olan etkileri çok fazladır. Cildi yenileme, tazeleme ve gençleştirme gibi etkilerinin yanı sıra vücudun birçok bölgesine de olumlu etkide bulunur. İnsan vücuduna ve cildine etkilerinin sonucunda sağlanan faydalar şu şekildedir:

Kendini İyi Hissetme

Ozon tedavisi yaptıranlar yorum yaptığında kendilerini çok daha iyi, sağlıklı ve zinde hissetlerini söyler. Kısa bir süre içerisinde vücutta olumlu etkiler bırakan ozon tedavisi, kişinin baştan aşağıya tazelenmesine ve sağlıklı hissetmesine yardımcı olur.

İmmum Sistemin Güçlenmesi

Ozon tedavisi etkileri arasında immum sistemin güçlenmesi de yer alır. Çeşitli hastalıklara yakalanan insanlar bu rahatsızlıklardan hemen kurtulmanın yanı sıra, yeniden yakalanmaları önlenir.

Kan Dolaşımının Artması

Ozon tedavisi damarların genişlemesi ve kan hücrelerinin yapımının hızlandırılması ile yetersiz kan giden kısımlara kanın daha iyi ulaşmasını sağlar. Bu sayede ise, çeşitli damar hastalıkları tedavi edilmiş olur.

Yeni Hücre Yapımı

Ozon tedavisi ile hücre yapımının artması sonucunda bazı iyileşmeyen yaraların kapanması mümkün hale gelir. Diğer yandan ise yaşlanma belirtilerinin olduğu insanlarda hücrelerin sağlığa kavuşmasını sağlar.

Detoks Etkisi

Ozon tedavisi insan vücudunda bulunan zararlı maddeleri uzaklaştırarak muhtemel problemlerden korur.

Antimikrobik Etki

Ozon tedavisi ile bakteri, virüs, mantar gibi birçok hastalık öldürülür. Tıbben müdahalede bulunulması güç olan bazı hastalıklardan bu yöntem ile kurtulmak mümkündür.

Yaşam Kalitesinde Artma

Ozon tedavisi cilde sağladığı tüm faydaların dışında bireylerin hem ruhsal hem de bedensel olarak problemlerinin azaltır. Bu sayede yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

Ozon Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?

Ozon tedavisi alanında uzman ve tecrübeli insanlar tarafından uygulandığında herhangi bir yan etki de bulunmaz. Bu durum da ozon tedavisi yönteminin en önemli artıları arasında yer alır. Bu yöntem ideal şekilde uygulandığında oldukça hızlı, ucuz, pratik ve güvenlidir.

Ozon tedavisi yapıldığı zaman oksijenin yanıcı bir element olduğunun farkında olunmalıdır. Bunun için de gereken önlemler bizzat alınmalıdır. Ozon tedavisinin en önemli riski hipoventilasyon, yani akciğerlerdeki hem temiz hem de kirli hava değişiminin yeterli oranda yapılamaması haline göre plazma karbondioksit değerinin artması gereklidir.

Ozon Tedavisi Zararları Neler?

Ozon tedavisi alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Yanlış malzeme seçimi ile kanser olma ihtimali yüksek olacağından kanın mutlaka cam şişe veya bakteri filtresi kullanılan ozona dayanıklı setle alınması mühimdir. Kan alımı esnasında cam şişe yerine kan torbasının kullanımı, plastik ile ozonun karışmasına neden olacağından kanserojen madde üretimine yol açar.

Erkeklerde testesteron ve feminizasyon azalması gibi pek çok istenmeyen probleme yol açar. Kana herhangi bir bakterinin değmesini önlemek adına bakteri filtresi kullanılması gerekir. o nedenle ozon tedavisi mutlaka alanında uzman ve tecrübeli kimselere yaptırılmalıdır.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları 2023 cilt problemine, ihtiyacına, türüne ve kişinin yaşına bağlı olarak değişiklik gösterir. Hangi yöntem ile kaç seans uygulanması gerektiğine kişinin ihtiyacına ve problemine göre karar verilir. Yani ozon tedavisi seans fiyatı kişiden kişiye göre farklılık göstereceğinden net bir meblağdan bahsetmek mümkün değildir.