Blog

Bacak Sıkılaştırma Uygulamaları

Blog
Bacak Sıkılaştırma Uygulamaları
Haziran 13, 2022

Ameliyat gerektirmeden bacaklarınızın sıkılaşmasını ister miydiniz? Bu kesinlikle mümkün! Kısa bir zaman dilimi içerisinde ve tamamen acısız halde iç bacak ve üst bacak bölgenizin sıkılaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Biçimli, pürüzsüz ve sıkı bacaklara sahip olmayı herkes ister. Siz de böyle bacaklarınızın olmasını diliyorsanız ve spor yapmanıza rağmen bir türlü istediğiniz gibi olmuyorsa bacak sıkılaştırma uygulamasına başvurabilirsiniz. Bacaklar bedenin büyük bir kısmını oluşturan yapılardan biri olmuştur.

Bacaklar her daim türlü kas gruplarından meydana geldiği için sıkılaşması daha güzel görünmesini sağlar. Fakat bunun için her kas grubunu ayrı ayrı hallerde çalıştıran bacak sıkılaştırma aktiviteleri yapmanız gerekir. Uyluk kısmı ve iç bacağı çevreleyen deri yapısının biçimsel olarak daha ince ve yağlı halde olmasıyla da alakalı olarak bu kısımlarda meydana gelen sarkma durumu spora karşı kuvvetlidir. Ameliyatsız şekilde olan bacak germe tedavisi süreçleri kısa sürede istediğiniz bacağa ulaşmanızı sağlar.

Bacak Bölgesindeki Sarkıkların Nedenleri Nelerdir?

Kadınlar, fizyolojik nedenlerden ötürü erkeklere nazaran daha az kaslı ve daha çok yağlı bir vücut yapısına sahip olurlar. Bu yüzden de sarkma ve gevşemeye meyilli haldedirler. Bacak bölgesinde sarkmaya sebebiyet veren durumları ise şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Ani biçimde kilo almak ve vermek
 • Doğum yapmış olmak
 • Sağlıksız beslenme rutinine sahip olmak
 • Yer çekimi
 • Yanlış biçimde yapılan egzersiz
 • Yetersiz egzersiz
 • Sürekli masa başında çalışmak
 • Hayat tarzının hareketsizlik üzerinde kurulmuş olması gibi birçok nedenden ötürü bacak sarkıkları meydana gelebilmektedir. Bu tamamen doğal bir durumdur.

Düzenli spor yapmak, her zaman yürüyüşe çıkmak ve asansör kullanmak yerine merdivenden çıkmak bacak kaslarınızın gücüne güç katar. Fırça, kese gibi peeling tesiri yapabilen bacak sıkılaştırma kürlerinin de yardımıyla kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Böylece cildiniz sarkmaya daha az meyilli hale gelecektir. Bu tür detaylar sizi sarkmalara karşı korur.

Bacak Sıkılaştırma Uygulamasının Kazandırdığı Unsurlar

Her kadın adeta sütuna benzeyen ince, sıkı ve güçlü bacaklara sahip olmanın hayalini kurar. Forma Plus, Akustik Şok Dalga Terapisi, Exilis Elite Saten Ferme ve Em Slim gibi birçok ameliyatsız bacak sıkılaştırma uygulaması bulunmaktadır. Bu çözüm yöntemlerinin her biri de işe yarar halde olmaktadır. Bacaklarınızın ameliyatsız bir biçimde sıkılaştırılması için uzman bir güzellik merkezinden yardım aldığınız zaman;

 • Bacaklarınızda kısa süre içerisinde gözle görülür bir sıkılaşma ve gerilme meydana gelir.
 • Bacaklarınızın kalın bölgelerinde incelmeye rastlarsınız.
 • Gergin, pürüzsüz ve parlayan bacaklara sahip olursunuz.
 • Bacaklarınız normal halinden daha biçimli ve kaslı bir görünüme ulaşır.

Tüm bu etkileri görmek adına işlemi bir an evvel yaptırabilirsiniz. Sıkı bacaklar ile yaz mevsimine hızlı bir giriş yapmak sizi çok huzurlu hissettirecektir diye düşünüyoruz. 

Ameliyatsız Bacak Sıkılaştırma Uygulamalarının Getirdiği Sayısız Avantaj Var

Aşırı derecede ve aniden kilo kaybı yaşamaya dayalı halde gelişen ciddi deri sarkmaları haricinde kalan, estetik herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen türde sarkmalarda, medikal uygulamalar neticesinde kusursuz neticelere ulaşılır. Böylece kişi, en konforlu tedavi sürecini de tecrübe edecek demektir. Bu uygulamanın en önemli avantajı asla ama asla kişiye uygulama sırasında da sonrasında da herhangi bir biçimde acı vermemesidir. Acısız ve konforlu bir işlem olduğu için sık sık tercih edilmektedir. Ayrıca bu işlemi yaptıracağınız zaman sosyal yaşamınıza da ara vermek zorunda kalmazsınız. Fiyat olarak da son derece uygun bir skalada sunulan işlemlerden bir tanesidir diyebiliriz.

Bacak Germe Cihazları ve Uygulamalarına Dair Güncel Bilgiler

Bedeniniz, kilo aldığınız zamanlarda derinizi esnetir ve bu da bedeninizin genişlemesine neden olur. Kilo verdiğiniz zaman da eski haline dönüşür. Bedeninizin yeniden yapılandırma işlemi konusunda gereksinim duyduğu yegane unsur her daim kolajen olmaktadır. Ama maalesef ki yaş ilerlemeye devam ettikçe bedendeki kolajen üretimi de gitgide azalır. Bacak germe yöntemlerinin en temel amacı ise cildin kolajen üretimi yapmasını sağlayarak kendi kendini onarma evresini aktif forma getirmektir.

EMSlim Yöntemi ile Bacak Germe

Daha kaslı forma sahip bacaklara ulaşmak isteyenler veyahut da kas kaybına bağlı biçimde bacaklarında gevşeme oluşması nedeniyle gelen kişilerde en net sonuçları sunan yollardan bir tanesi olan EMSlim İnaktif egzersiz tedavisi, birçok farklı elektromanyetik dalga sayesinde iç bacak kaslarına, baldır ve üst bacaklara egzersiz yaptırmaktadır.

EMSlim uygulaması, normal zamanda yapmanızı imkansız kalacak biçimde yattığınız yerden bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlar. Yağ dokusu ufalır ve bacaklar incelir. Cildiniz gergin dokusunu tekrardan kazanır. Kas gelişimi en net biçimde sağlandığından ötürü uzun zamanlı olarak kalıcı, iz barındırmayan bir biçimde acısız olarak bacak sıkılaştırma işleminiz tamamlanacaktır.

Sağlıklı beslenerek ve rutin şekilde spor yaparak bu işlemin daha da kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İşlemin nasıl bir fiyatta sunulacağı ise tamamen gittiğiniz güzellik merkezine bağlı olarak değişim gösterecektir. O nedenle sıkı bir araştırma yapmadan seçim yapma adımını hiçbir şekilde atmamanızı öneriyoruz! Emin olduğunuz sürece hazırsınız demektir. 

Exilis Elite Saten Germe Yöntemi ile Bacak Sıkılaştırma

Ultrason enerjisi ve radyofrekansın beraber kullanılmakta olduğu bu cihazın özel başlığı sayesinde uygulama esnasında bağ dokuya yollanan yüksek ısıyla beraber aynı zamanda hem bacaklarda bulunan elastin lifleri sıkılaştırılır hem de kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır. Böylece bacaklarınız gergin bir görünüme ulaşacaktır. İşlem yapılırken cilt yüzeyindeki ısı her an ölçülmektedir. Bu önemlidir. Her daim alanında öncü bir güzellik merkezine bu uygulamayı yaptırırsanız pişman olmazsınız.

Uygulamada aktif rol alan özel başlıktaki soğutucu, cildin yapısını korur ve kişinin de konforlu hissetmesine vesile olur. Enerji çıkış kontrol kısmıyla beraber ısı işlem süresince sabit hale getirilecektir. FDA’dan da onay alan Exilis Elite cihazı, diyet sürecinde kilo vermekle alakalı şekilde oluşan sarkıkların erken zamanda önüne geçebilmek, yaş alma nedeniyle oluşan mat ve gevşeyen bacak görünümünden uzaklaşmak gibi birçok konuda sizlere yardımcı olacaktır. Harika bir yöntemdir, herkesçe sevilmektedir.

Forma Plus Yöntemi ile Bacak Sıkılaştırma

Daha pürüzsüz ve sıkı bacaklara ulaşmak amacıyla birçok kişinin seçtiği bu yöntemde gelişmiş radyo frekansları cilt yüzeyleri arasında hedeflenmekte olan noktalara ısı uygulanmasıyla kolajen üretimini arttırır. Kolajen üretimiyle beraber dokunun güçlenmesi ve bununla beraber bacakları saran derinin de iyileşmesi süreci gerçekleşir. Parlak ve gerilmiş bacaklara kavuşmanızı sağlayan bu yöntem, öteki ameliyatsız bacak germe uygulamalarıyla beraber de kullanılabilmektedir. Harika değil mi?

Akustik Şok Dalga Terapisi AWT Yöntemi ile Bacak Gerdirme İşlemi

Bacaklarda meydana gelen incelme ve gerilme, Akustik Şok Dalga Terapisi ile her daim mümkündür. Ses dalgaları her zaman bir camı kırabilecek güce dahi ulaşabilen unsurlardır. AWT ise şok ses dalgalarıyla bacaklarda kendini gösteren yağ dokularının küçülerek azalmasını sağlar. Ayrıca bacak kaslarının uyarılması sonucunda kas kütlelerinin artmasına da destek olur. Bu denli etkili bir yöntemi yaptırmanız neticesinde bacağınızda meydana gelen incelme ve sıkılaşmayı gördüğünüz zaman çok mutlu olacağınızdan eminiz. Hemen güvenilir bir güzellik merkezinde bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *