Blog

Soğuk Lipoliz Nedir?

Blog
Soğuk Lipoliz Nedir?
Haziran 13, 2022

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin yüksek soğuk havayla ve bunun yanı sıra vakumla parçalanarak yok edilmesidir. CRYO Lipo adlı cihazla uygulama gerçekleştirilmiş olur. Bölgesel incelme konusunda etkin bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Her bireyin şikayet ettiği bölgesel yağlanma problemi, soğuk lipoliz uygulaması aracılığıyla 1 seansta 1 saatte çözüme ulaşır. 

Yağ yakma düşüncesiyle soğuk uygulaması arasında derin bir bağ kurmak ilk kısımda tuhaf görünebilir. Fakat bahsi geçen cihaz, gelişen teknoloji ve sunduğu ağrısız deneyimiyle en dikkat çekici bölgesel zayıflama uygulamalarından bir tanesi haline gelmiştir. Düzenli spor yapmak ve sağlıklı rutin şekilde beslenmek bile bazı zamanlar basen, bel ve göbek kısmındaki kiloyu vermenizi sağlamaz.

Genetik nedenlerden ötürü ya da beden tipi sebebiyle sahip olunan yerleşik bölgesel kiloları soğuk lipoliz yoluyla vücuttan uzaklaştırmak mümkündür. Bu işlemden son derece memnun kalırsınız. Ameliyat yaptırmak istemeyen, cerrahi operasyonlara gereksinim duyulmayacak kadar az olan bölgesel yağlanmaları soğuk lipoliz uygulamasıyla tedavi ettirebilirsiniz. Haydi konuya yakından göz atalım.

Soğuk Lipoliz Tam Olarak Nedir?

Lipoliz, yağların parçalanması manasına gelir. Soğuk lipoliz de yağ parçalama işleminin gerçekleştirilmesi için yüksek soğuktan faydalanılan bölgesel bir zayıflama yoludur ve esasen işlemin de ismidir. İşlemi gerçekleştiren cihazın adı da CRYO Lipo olmaktadır. Vakum formundaki başlıklarla yakalanması sağlanan yumruya benzer yağ dokusu, 360 derece tepe ve çevresel kısımdan kademeli halde belli bir zaman dilimi boyunca sürekli olarak soğuk havaya maruz bırakılır.

Bu işlem en az kırk beş en fazla da altmış dakika sürmektedir. Soğuğun derecesi ise eksi üç ila eksi yedi olmaktadır. Yağ hücreleri dondurularak yok ediliyor ve bedenin temizliğinde görev alan lenf drenaj sistemi sayesinde bedenden tüm yağlar atılıyor. Günümüzde birçok güzellik merkezinde soğuk lipoliz işlemi yapılmaktadır. Detaylı bir araştırma gerçekleştirerek siz de bu işlemden dilediğiniz bir zaman diliminde faydalanabilirsiniz. 

Soğuk Lipoliz Uygulamasına Dair Öteki Bilgiler 

CRYO Lipo soğuk lipoliz cihazı, iki büyük boyutlu vakum başlığıyla bir de ufak vakum başlığından meydana gelen bir sistemdir. Ufak başlık gıdı ya da kol gibi dar bölgeler için oluşturulmuştur. Göbek, basen, karın ve bel kısmında iki vakum başlığın aynı anda kullanıldığı görülür.

Her bacaktaki basen alanına birer vakumun koyulduğunu veyahut da alt karın kısmına da bir vakum eklendiğini görmek mümkündür. Vakumlanan tüm yağ dokusuna odaklanmış soğuk uygulamasıyla beraber cilt üzerinde soğuk yanığı meydana gelmez.

Bunun yanı sıra uygulama öncesinde koruyucu jeller sürülmektedir. Soğuk lipoliz işlemi acısızdır. Ağrı vermez. İlk bir on dakika soğuğun verdiği ani rahatsız his gelebilir. Sonrasında uyuşma yanaşır ve soğuk da hissedilmez.

Yatmakta olduğunuz yerden yağlarınıza güle güle demek size çok iyi gelecek. Bu süreci gözlerinizi kapayıp kendinizi dinlendirerek geçirmeniz de mümkündür. Böylece keyifli bir işlem evresi geçirir, bol bol sıkılaşmış olursunuz. Harika değil mi? 

Soğuk Lipoliz Sonrası Yapılması Gerekenler

CRYO Lipo bölgesel zayıflama aletidir. Kilo verme olanağı değildir. Kilo vermek demek, diyetisyenin önerilerine uymak demektir. Beslenme konusunda ciddi bir rutin oluşturmak gerekecektir. Bölgesel zayıflama sayesinde kilo verme terimlerini birbirinden tamamen ayırmak lazımdır. Uygulamayla bedensel olarak incelme sağlansa da kiloda değişim olmaz. Sağlıklı bir beslenme şekli oluşturup kötü yağlardan uzaklaşmanız hatta detoks yapıp vücudunuzu ölü yağlardan arındırmanız gerekir. Tüm bunlar aslında uygulamanın etkilerini görmeniz için mühim kıstaslardır.

Kusursuz neticeler elde edilen, her daim güvenli, FDA onaylı bir alet ve uygulama olan soğuk lipoliz işleminden sonra lenf sistemine hareket katmak adına uygulama yapılan yere masaj uygulanmaktadır. Hastanın bahsi geçen uygulama günü en az iki litre su içmesi önemlidir. Normal durumlarda insan bedeninde her gün sayısız hücre ölür gider. Yenileri meydana gelir ve ölü olanlar da bedenden en uzağa atılır. CRYO Lipo uygulaması sayesinde ölen tüm yağ hücreleri mevzubahis olan doğal akışa eklenerek bedenden uzağa gönderilir.

Senelerdir zayıflamak istiyor ve bel bölgesi yağlarınızdan arınmak istiyor olabilirsiniz. Göbeğiniz de büyümüş olabilir ki bu da sizi rahatsız ediyor olabilir. Tüm bunlardan soğuk lipoliz sayesinde kısa bir zaman içerisinde kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. En çok da ilk dört hafta süresince aşağıda bahsedeceklerimizi uygulayarak bedeninize destek vermeniz lazımdır:

  • Bol su için.
  • Düzenli spor yapın.
  • Düzenli terleyin.
  • Detoks suları sayesinde karaciğer ve böbreklerinizin rahatlamasına vesile olun.
  • Diyetinizi yapın, yağlı yemekleri hayatınızdan atın.

İki ila dört hafta arasında bedende yağ atma durumunun neticelerini görmeye başlarsınız. Düşlediğiniz gibi ince formda bir bele sahip olma amacınız varsa üç ila altı ay arasında değişim gösteren bir zaman dilimi içerisinde bu hayalinize kavuşacağınızı söyleyebiliriz. 

Neden Soğuk Lipoliz Yaptırmalısınız?

Bölgesel yağları ameliyatla aldırdığınızda yağın alındığı yerde izler oluşur ve bunlar bile tekrardan sarkmaya neden olabilir. Halbuki soğuk lipoliz yağ hücrelerini ayrıştırırken derinin gerilmesini destekleyen bir güzellik uygulamasıdır. Bunun yanı sıra bu işlemde asla iyileşme sürecine gereksinim duyulmaz. Anestezi yapılmasına gerek yoktur. Ameliyatsız bir işlem olması ile herkesçe bilinmektedir.

Soğuk Lipoliz ve Akustik Şok Dalga Terapisi Arasındaki İlişki

Soğuk lipoliz uygulamasıyla kombin halinde uygulanabilen Akustik Şok Dalga Terapisiyle beraber ölen yağ hücrelerinin bedenden uzağa gönderilmesi süreci tamamen hız kazanır. Böylece cildin daha kısa zamanda pürüzsüz bir görünüm kazanması da netleşir. Gereksinim duyulduğu zaman karar verilirse soğuk lipoliz uygulamasını desteklemek adına birkaç seans sürecek biçimde Akustik Şok Dalga Terapisi de yapılabilir. Tabii her iki işlemi de bir uzmana yaptırmanız zorunludur; aksi halde tatsız sonuçlar ortaya çıkabilir. Alanında gelişmiş bir güzellik merkezine bu işlemi yaptırabilirsiniz. 

Yaz Mevsimine Hazırlık Süreci

Dilediğiniz giysiyi giymek, hatlarınızı sevdiğiniz bir yaza giriş yapmayı diliyorsanız soğuk lipoliz uygulaması sayesinde bir seansta bölgesel yağlarınızdan kurtulacağınızı bilmelisiniz. 

Düğün Sezonu

Prenses gibi zarafet dolu ve belirgin hatları olan biri olmayı istiyorsanız düğününüzden önce mutlaka soğuk lipoliz yaptırın deriz. Böylece onca koşuşturma arasında zarif bir biçimde etrafta süzülebilirsiniz.

Mezuniyet Gecelerinin En Güzel Hali

Özel günlerde harika görünmeyi herkes ister diye düşünüyoruz. Öyle değil mi? Seçtiğiniz elbiseyi en güzel halinizle giymek için kusursuz görünmek istiyorsanız soğuk lipoliz işlemi sizi bekliyor demektir.

Soğuk Lipoliz İşlem Fiyatları Neye Göre Netlik Kazanıyor?

Günümüzde birçok kişi soğuk lipoliz işleminin fiyat durumunu merak etmektedir. Soğuk lipoliz uygulaması konusunda fiyatları netleştiren yegane etken kullanılacak olan başlık sayısıdır diyebiliriz. Her bir başlık çeşidinin ömrü baştan bellidir ve uygulama yapılacak olan bölge sayısına veyahut da alanın geniş olma durumuna göre birden çok başlık kullanılması lazımdır.

Farklı alanlarda kesinlikle farklı türden başlıkların kullanılması önemli bir konu olarak dikkat çeker. Aynı yerde ise birden çok başlığın kullanıldığı durumlar meydana gelebilir. İstenen netice için kaç başlık lazımsa fiyatlar da o derece yükselecek demektir. Anlaşacağınız firmaya öncelikli olarak fiyatı sormayı unutmayın.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *