Blog

Microblading Nedir?

Blog
Microblading Nedir?
Mayıs 10, 2022

Genel olarak bakımına dikkat eden ve bu konu hakkında her daim titiz davranan kadınlar açısından kaşların önemi büyüktür. Çünkü kaş bakımı yapmak, yüzde yer alan ifadeyi her bir yönüyle değiştirebilecek boyuta sahiptir. Çekici ve hoş bir görünüme sahip haldeki bakışlar oluşturabilmek için kaşlar yüz tipine uygun halde tasarlanmalıdır.

Bu da sürekli bir şekilde kaşların düzenli olarak alınması gerektiğine işaret eder ancak bunu her zaman ivedilikle devam ettirmek bir hayli zordur. Kaşları yanlış yöntemlerle almak da kaş köklerinin küsmesine neden olur. Bu da kaşların seyrek bir forma dönüşmesine neden olabilir. Tüm bunların neticesinde kaşlara şekil vermek bir eziyete dönüşebilir.

Peki ama tüm bunlar işe yaramıyorsa tam olarak ne yapılması gerekir? Elbette ki microblading yani kıl tekniği ile kaş yaptırmak çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Haydi gelin hep beraber bu yöntemin ne gibi özelliklere sahip olduğuna bakalım. Dilerseniz siz de bu uygulamayı istediğiniz zaman yaptırabilir, yeni kaşlarınıza bir gün içerisinde en net şekilde kavuşabilirsiniz.

Kıl Tekniği ile Kaş Nasıl Oluşturulur?

Bahsi geçen uygulama, kaşların arası ve etrafında yer alan boşluklara kalıcı makyaj malzemesi ile kıl görünümüne sahip çizgilerin eklenmesiyle yapılır. Sonuç olarak esasen kaş kıllarının dibine kaşlarla aynı renge sahip olan ve aynı yönde ilerleyen kıllar çizilerek eklenir. Bu önemli çizim uygulanırken de kalıcı boya kullanılır. Uzun süreli bir kullanım da bu biçimde sağlanmış olur.

Cildin üst katmanına yapılan bu kıl çizimi hiçbir zaman dış çevreden ayırt edilemez. Tamamen doğal bir görünüme sahip olur. Bu kalıcı makyaj yöntemi her daim uzmanlığını ele alan biri tarafından yapılırsa kusursuz bir görünüm elde etmek de bir o kadar kolay hale gelecek demektir. Emek verilerek yapılan bu işlemin sonucu her zaman için oldukça güzel şekildedir.

Microblading (Kıl Tekniği) İşlemi Sonrası Nasıldır?

Microblading Nedir?, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

En sık merak edilen soru bu olur. Bu uygulama sonrasında nasıl bir görünüm elde edilecektir? Şayet işlemin yapıldığı yerdeki uzman kişi tamamen profesyonel bir kalıcı makyaj artistiyse kaşınızın hangi forma geleceğini önceden görmeniz mümkün olur. İşlem başlamadan evvel yüz şeklinize uyum sağlayan kaş tasarımının netleştirilmesi çok önemlidir. Bu kısımda sizi yönlendirmesi lazım olan uzmanın önerilerini kesinlikle dikkate almalısınız. Her yüz tipinin kaş tasarımı da birbirinden farklı olacaktır.

Uygulamanın başlangıç kısmında yanlış bir kaş tasarımı seçimi yapılacak olursa akabinde yapılan uygulamalar her daim bahsi geçen yanlış hareketin üzerinden ilerleyecek demektir. O nedenle de bir uzmanın en iyi kaş tasarımını yapması her zaman için son derece mühim bir konu olarak dikkat çeker. Sonrasında ehemmiyetli hale gelen bir diğer konu da renk seçimi olur. Kişinin kaşlarıyla aynı renk tonunu seçmesi gerekir.

Bu yüzden de kaş kontürü işlemi yapılacak olan kısımda renk seçeneklerinin olması daha avantajlı bir durum olarak görülür. Orijinal ve daima kalıcı haldeki makyaj boyaları yüksek fiyatlı olduğu için birçok güzellik merkezi yalnızca dört ila beş tane ana renk üzerinden ilerleyerek renk karışımı elde edebilir. Bu biçimde kaşların tam rengini tutturabilmek de zor olacaktır. Kaş üzerine uygulanacak temel renk ise orijinal katalog üzerinden seçilirse daha sağlıklı bir seçim yapılmış olur.

Bazı bireyler kaşları konusunda renk seçimi yapması gerektiğinde saçlarının boyalı rengini kullanmayı talep eder. Fakat en iyi seçim her zaman için kişinin kendi kaş rengi olmalıdır. Kişinin saç rengi siyah boyalı ve ten rengi de beyaz ise kaşlar daima orijinal renginde kalmalıdır. Bunun sonucunda daha uzun süreli bir kıl tekniği uygulaması kullanımı da mümkün hale gelmiş olur. En doğru kaş dizaynı gerçekleştirilerek doğru renk seçimi de yapılınca uygulamaya geçilebilir.

Kaş kılları kesinlikle doğal bir formda çizilmeli ve bu şekilde de uygulanmalıdır. Kaliteli ve alanında uzman hale gelmiş güzellik merkezlerinde bu tip durumlar her zaman dikkate alınır. Her bireyin kaş kıllarının çıkma yönü, açısı, uzunluk ve kalınlığı birbirinden tamamen farklı haldedir. Kimse bu konuda birbiri ile aynı olmaz, olamaz. Kaş çizimi yapıldığı sırada bu çizimlere uyumlu halde bir kaş yapısının olması da mühim bir durumdur. Uzmanlıkla işini yapan bir makyaj artisti için bu çok kolay bir işlem olacak demektir. Tüm işlemler bir gün içerisinde tamamlanır.

Değişim doğal bir görünüme sahip olacağı için herhangi bir yapaylık bulunmaz. Hoş bir görünüm elde edilir ve kaşlar olduğundan çok daha güzel görünür. Yüzü tamamen çerçeveleyen kaşların bakımını yaptırmak bu yüzden çok önemlidir ve microblading sonuçları herkes tarafından çok sevilir. Kıl tekniği işlemi konusunda merak edilen bir diğer ayrıntı ise fiyat konusudur. Fiyat dengesi zaman içerisinde değişebilecek bir yapıya sahiptir.

Microblading (Kıl Tekniği) Uygulaması Fiyatları Nasıldır?

Microblading Nedir?, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Microblading uygulamasının fiyatı konusunda net bir rakam belirtmek çok zordur. Çünkü günümüzde birçok güzellik merkezinin izlediği Microblading fiyat skalası her zaman için birbirinden farklı olur. Piyasada bu hizmeti iki bin TL’ye yapan yerler de var, beş bin TL’ye yapan yerler de var. Uygulamanın yapıldığı yere ve uzmana göre fiyatlar değişebilir. Bu da aslında konuya dair tamamen iyi bir seçim yapılması gerektiğine işaret ediyor. Pahalı olan uygulama daha iyidir diye de düşünmemelisiniz.

Çünkü bu biçimde bir fikre varırsanız yanlış olur. Fakat her işteki gibi herhangi bir hizmet bedelinin diğerine göre daha ucuz formda olması dikkat çekicidir. Ucuz yollu bir hizmette kullanılan bazı malzemelerin sahte olduğu ortaya çıkabilir ya da işletmenin tamamen eksik malzemelerle işlem yaptığı kanısına varılabilir. İşlemi gerçekleştiren bireyin uzmanlaşmamış olduğu gerçeği de ucuz microblading işlemi esnasında ortaya çıkabilir. Bu gibi pek çok durum konusunda dikkatli olunması çok önemlidir.

Sıkı bir araştırma neticesinde bu uygulamanın tam olarak hangi bedeller istenerek yapıldığını öğrenmeniz mümkündür. Hoş bir görünüm elde etmek ve kaşlarınızın olduğundan daha güzel görünmesini sağlamak adına her daim güvenilir bir yerden bu hizmeti almanız lazımdır. Ancak bu şekilde olumlu bir sonuca ulaşmak olağan hale gelecektir. Kendinden emin bir yüz ifadesi oluşturmak adına bu gibi durumlar çok önemlidir. Kaşların her daim yüzün çerçevesi olduğu unutulmamalıdır.

Microblading Uygulamasını En Sık Tercih Edenler Kimlerdir?

Microblading Nedir?, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Microblading yöntemini doğal görünüme sahip kaşlar isteyen her birey tercih ediyor diyebiliriz aslında. Fakat bu kısımda konuyu net biçimde anlamak ve kavramak çok önemli bir kıstastır. Sonuçta microblading işlemi esnasında kişinin kaşlarının arasına ince çizgiler ekleniyor. Doğal görünmesi adına açık renklerde, tamamen incecik bir formda kaş çizimi yapılmalıdır. Adeta sanat yaparcasına bu çizimin düzgün bir formda gerçekleştirilmiş olması sahiden de çok önemli bir konu olarak herkesi etkiler.

Fakat çizim ne kadar açık renklerle yapılırsa uygulamanın kalıcı olma süresi de bir o kadar az olur. Bu durumu kavramak adına kalıcı makyaj artisti olmak gerekmez. Her bireyin düşünce yoluyla anlayabileceği bir yöntem vardır. Beyaz bir zemin üzerine dökülen koyu renkli bir maddeyi çıkarmak mı daha kolaydır yoksa açık renkli bir maddeyi çıkarmak mı daha kolaydır? Bu soruyu kendinize sorduğunuz zaman eminiz ki en doğru cevabı saniyeler içerisinde hızla bulmuş olacaksınız. Değil mi?

Elbette koyu olanı çıkarmak daha zor, diğerini çıkarmak ise son derece kolay olur. Microblading esnasında uygulanan boya renginin koyu ya da açık olması da tamamen bu şekilde açıklanabilecek temel bir yapıya sahiptir. Cilt sürekli kendini yeniler; kendine ait olmayan her şeyi de birer birer yok etmek ister.  O nedenle cilde eklenen kalıcı makyaj boyaları zaman içerisinde silinir ve gider. Deniz suyu, sabun ve güneş de kalıcı makyajın geçici olmasına yol açar.

Bu ve bunun gibi dinamikler unutulmamalıdır. Unutulmadığı sürece çok daha kaliteli bir hizmet alınmış olur. Bu da hem kısa hem de uzun vadeli olarak kişinin memnun kalmasına vesile olan bir durum olarak bilinir. Alanında kendini bir şekilde kanıtlamış olan her güzellik merkezi size microbilading konusunda harika bir hizmet sağlayacak demektir. O yüzden her daim çevrenizin yorumlarını ve seçtiğiniz merkezin müşteri yorumlarını da incelemeli, bu doğrultuda en doğru kararı yine bizzat kendiniz vermelisiniz.

Şayet kişi kaşlarında son derece doğal görünüme sahip bir uygulama istiyorsa kalıcılık süresi meselesindeki beklentiler biraz azaltılmalıdır. Normal olanaklarla beraber bu işlemin 1 sene kadar kalıcı halde olduğu bilinmektedir. Bahsi geçen zaman diliminin netleşmesini sağlayan öteki unsur ise cilt tipidir. Yağlı ciltte bu uygulama fazla kalmaz ama kuru ciltte uzun süreli olarak kalacak demektir. Bu gibi unsurlar genel manada her zaman için göz önüne alınmalıdır.

Şayet yağlı ve bol gözenekli bir cilde sahipseniz ve bu işlemin uzun süre devam etmesini istiyorsanız kıl tekniğinin yanı sıra pudralama uygulaması da yaptırmalısınız. Çizimi tamamlanan çizgiler gitgide yok olsa da kaşların arasında bulunan boşluklar komple açılmaz. Bu yüzden de işlem daha uzun bir süre boyunca kalıcı hale gelir. Bu tarz püf noktalarla beraber işlemi kalıcı olarak kullanmanız da kolaylaşmış olur. Peki bu yöntem kimlere göre değildir? Haydi gelin ayrıntıları hep beraber öğrenmiş olalım.

Microblading Kimler İçin Uygun Olmayacak Bir İşlemdir?

Microblading Nedir?, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Herhangi bir sağlık probleminden dolayı kişinin tedavi süreci devam ediyorsa eğer kesinlikle microbladingten evvel doktora danışmak lazımdır. Uygulama esnasında aktif olarak kullanılan her bir ürün Amerika ve Avrupa Sağlık Örgütü tarafından onaylı olmalıdır. Fakat buna karşın kişi her daim doktoruna danışmadan hareket etmemelidir. Aynı zamanda hamile kişiler ve emziren anneler bu uygulamayı yaptırmamalıdır. Daha rahat bir dönemde bu uygulama rahatlıkla yaptırılabilir.

Microblading bahsi geçen durumlarda yaptırılmamalıdır. Çünkü kişiye herhangi bir yan etki yapabilir. Bu gibi durumlar dikkate alındığı zaman memnuniyet düzeyi de yine aynı şekilde artacak demektir. Fakat bilinçsiz davranmak çok daha kötü sonuçlara gark olabilir. Bu yüzden daha temkinli hareket etmek her zaman için kişiye kendini konforlu hissettiren bir durum olarak görülür. Ayrıca mantıklı bir karar verme konusunda da bu önemli bir kıstastır. Bunu da eklemek isteriz.

Microblading Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Bu işlemin hangi mevsimde yapıldığının herhangi bir önemi yoktur. Mühim olan durum işlem sonrasındaki birkaç gün kaşlara su uygulaması yapmamaktır. Şayet su teması sağlanırsa işlem kalıcılığını anında yitirecek demektir. Birçok kişinin sorduğu bir başka soru ise renk değişimi yaşanır mı sorusu olur. Kaş bakım ve kontür gibi uygulamalarda en sık merak edilen konunun bu olması dikkat çekicidir.

Çünkü işlemden sonra beğenilen kaş rengi zaman içerisinde başka renklere de dönebilir. Tabii bu renk değişimi durumu hemen hemen herkes için rahatsız edici olacaktır. Kalıcı makyajdan hemen sonra renk değişimi gerçekleşmesinin asıl nedeni ise kişinin cilt alt tonu rengi olur. Cilt alt tonu rengi her zaman natural, sıcak ve soğuk olmak üzere üçe ayrılıyor. 

Şayet bireyin sıcak bir cilt alt tonu varsa kaşlarına uygulanması gereken boya rengi soğuk olmalıdır. Cilt sıcak tondaysa kaşların turuncuya dönmesi normal bir durumdur. Soğuk alt tona sahip kadınlar için ise tam aksi biçimde bir renk seçimi yapılması gerekir. Sıcak renklerle denge bulunması lazımdır. Aksi bir durumda kaş renginin gri alt tonuna döndüğü görülür.

Bu kısımda dikkatli olunması gereken bölüm ise cilt alt tonu rengidir. Pigmentler meselesinde tecrübeli hale gelmiş olan bir makyaj artisti kişinin cilt analizini önceden yapıp sonrasında işleme geçer. Doğru rengin bulunma sürecinin ne kadar da önemli olduğu böylece anlaşılır. Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın tamamen profesyonel hale gelmiş olması da her zaman için önemini sürdürür.

Microblading Tam Olarak Nasıl Silinir?

Microblading Nedir?, Aleyna Gülten Beauty Tuzla

Microblading işlemi yaptırıp beğenmediyseniz doğal olarak bu uygulamanın nasıl silindiğini merak etmişsiniz demektir. Tasarımı beğenmemek, kaşların beklenenden daha farklı yapılması, rengin farklı çıkması, zaman içerisinde gelen turunculaşma ya da kişinin bu kaş modeli ve ambiyansından bir anda tamamen sıkılmış olması sildirme işlemine giden adımları oluşturur.

Tabii ki microblading işleminden sonra dilenirse sildirme işlemi de yapılabilir. Fakat bu kısımda herhangi bir yanlışla ilerlememek önemlidir. Kalıcı kaş uygulamalarında iki farklı silme türü bulunur. Bunlardan ilki lazer yöntemiyle silme işlemidir. İkincisi ise remover solüsyonlar vasıtası ile sildirme işlemidir. Remover solüsyonlarla silme işlemi hakkında bilgi vermek isteriz.

Daha evvel cildin altına yerleşen boyaların üzerine bazı cihazlarla beraber solüsyonlar işlenir. Asidik içeriğe sahip olan bu malzemeler sayesinde boya ciltten tamamen çıkarılmış olur. Bahsi geçen işlemin bir ya da iki seans süresince tekrarlanması ise çok önemli bir durum olarak dikkat çeker. Gerçekleştirilen ilk işlemde kullanılmakta olan boya orijinal yönlü değilse seans süresi de gitgide uzayacak demektir.

Lazer ile silme yönteminde ise çıkartılması dilenen boyanın üstüne lazer vasıtasıyla birkaç atış yapılır ve bu biçimde birkaç kez tekrar ettirilir. Neticede boya tamamen ciltten yani kaş diplerinden çıkartılmış olur. Kaşlar; yüz ve göz ifadelerini en iyi şekilde netleştiren unsurdur. Kaş bakımı mutlak suretle yapılmalıdır çünkü bu çok önemlidir. Kaşlara yaptırılacak işlemler güvenilir bir yere emanet edilmelidir.

Bütçeye dikkat etmek yerine seçeceğiniz yerin hijyenine ve profesyonel olma düzeyine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde sadece uygun fiyatlı olan fakat asla herhangi bir güvenilirlik ibaresi içermeyen bir yere microblading uygulaması yaptırmış olursunuz. Bu da işlemden memnun kalma durumunuzu da tamamen engellemiş olur. Buna hiçbir zaman gerek yoktur, asla unutmayın.

O nedenle her daim kendini geliştirmiş haldeki uzmanlardan bu hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Böylece kendinizi çok daha konforlu hissedecek, aldığınız kıl tekniği yani microblading işleminden de daima memnun kalmış olacaksınız. Bu memnuniyetin kalıcı hale gelmesi adına her daim güvendiğiniz güzellik merkezini ve uygulamayı çevrenize de önerebilirsiniz. Bilgiler her zaman paylaştıkça çoğalır!

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *